Pod radarem

Disney se nevzdává! Pořád bojuje o odkoupení práv pro X-Men, aby mohli mutanti v kinech bojovat s Avengers

Hollywoodský obchod dekády nebyly jen prázdné fámy. Vypadá to tak, že se už brzy dozvíme, jak to celé opravdu je.

4. prosinec 2017, 8:36
zdroj: Marvel/Fox
4. prosinec 2017, 8:36

Není to ani měsíc, co jsme vás na našem webu informovali o tom, že studio Disney prý chystá obchod desetiletí, kterým by měla být právě koupě filmového studia 20th Century Fox. Naše pro a proti jsme si ostatně shrnuli již v tomto článku, takže věnovat se jim znovu dnes nebudeme. Celé to ale začíná vypadat tak, že skutečně nešlo pouze o dohady a vymyšlené fámy, protože v Hollywoodu tato zpráva stále rezonuje. A dokonce se podmínky prodeje práv začínají posouvat vpřed.

 

Nejnověji se o všem rozpovídal Mark Fleming Jr., který potvrdil, že Disney ve svém dohadování začíná stále více a více přitvrzovat a vše nabírá reálných kontur: „Verze, kterou jsem slyšel, praví, že rodina Murdochů (extrémně bohatý klan, který studio Fox vlastní, pozn. red.) bude i nadále vlastnit práva na sportovní a klasické zpravodajství, přičemž zbytek (televizní a filmové studio, pozn. red.) se má prodat Disney. Momentální mlčení nám dává jen možnost přemýšlet nad tím, jaký typ dohody Disney udělá ohledně projektů souvisejících s Marvelem a Lucasfilmem. Odpověď se však asi dozvíme až v momentě, kdy ji oni sami sdělí. Není překvapující, že Hollywoodem se momentálně šíří vlna zklamání, protože si nikdo nedokáže představit, co přinese potenciálně sesazení jednoho z největších studií a konkurenta Disney.

 

 

S tím samozřejmě nejde nesouhlasit. Nemůžeme si ani představit, co přinese představa toho, že jedno studio bude mít pod palcem téměř všechny úspěšné filmové značky. Samozřejmě, že by bylo skvělé vidět X-Meny po boku Avengerů či Strážců galaxie, ale opravdu to stojí za vytvoření jednoho megastudia bez ohledu na to, jak úspěšné by filmy a samotné studio byly? Jak ale říká Fleming, vše je pouze o našich představách, minimálně do momentu, kdy se dozvíme skutečné podmínky prodeje. Co si o tom všem myslíte vy?

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.