Stanice HBO nám přinese na obrazovky svůj nový dramatický seriál, který se jmenuje Who Fears Death. Výkonným producentem je George R. R. Martin, autor knižní série Píseň ohně a ledu, a tedy i předlohy seriálu Game of Thrones. Spolu s Martinem ho bude produkovat i bývalý prezident HBO Michael Lombard. Seriál je založen na sci-fi/fantasy románu od nigerijské spisovatelky Nnedi Okorafor z roku 2010.

 

Děj se odehrává v post-apokalyptické budoucnosti v Súdánu, kde kmen lidí s bledou kůží Nuru utlačuje kmen lidí s tmavou kůží Okeke. To vede k rozdělení společnosti podle barvy kůže. Uprostřed toho všeho se ocitá Onyesonwu, dcera ženy z kmene Okeke, která byla sexuálně zneužita čarodějem z kmene Nuru. Onyesonwu se vydá na cestu pomstít svou matku, a to za pomoci svých nadpřirozených schopností.

Román Who Fears Death vyhrál rok po svém vydání cenu za nejlepší fantasy román na světě. George R. R. Martin má podepsanou smlouvu s HBO, která kromě Game of Thrones zahrnuje i další 4 spinoff/prequel seriály z Westerosu a Essosu. Spisovatel tedy bude mít v příštích letech problém najít si jakýkoliv volný čas, což jednoznačně jen zpomaluje jeho schopnost pokračovat v psaní další části Písní ohně a ledu. HBO jde v posledních letech karta, zejména co se týče seriálů žánru fantasy. Kromě vlajkové lodi stanice, Game of Thrones, jsme dostali projekty, jako True Blood či Westworld. Who Fears Death má šanci přidat se k těmto úspěšným projektům, což by bylo jistě jen dalším plusem jak pro stanici HBO, tak i pro její fanoušky.

 

Ohodnoť článek
22
Zdroj: screenrant.com