Podobně jako loni, i tentokrát jsme se rozhodli připravit článek o námi nejočakávenějších seriálech příštího roku. Snažili jsme se vám přinést zcela nové projekty, ale logicky jsme větší pozornost věnovali právě pokračujícím sériím, kterých je požehnaně. Nevešlo se sem mnoho projektů, ale nezoufejte, o vaše nejočekávanější seriály se můžete podělit v komentářích. Ještě předtím, než začneme, vás upozorňuji, že nejde o žebříček, ale o seznam.

 

1. Narcos - druhá série

Vynikající drama pod dohledem zřejmě nejvhodnějšího člověka - režiséra jménem José Padilha - o „narcotraficantes“, tedy obchodnících s drogami a především Pablu Escobarovi, má na rok 2016 naplánovanou druhou sérii, což po otevřeném konci té první dává smysl. Znakem obrovského úspěchu tohoto seriálu, ve kterém sledujeme děj střídavě z pohledu amerických agentů DEA a španělsky-mluvících narkobaronů, byl i fakt, že jen týden po jeho vydání již byla potvrzena druhá série. V ní se kromě Pablita Escobara vrátí i agent Javier Peña, jeho amerického kolegu a vypravěče Stephena Murphyho vystřídá speciální agent CIA Stechner, jehož ztvární Eric Lange. Pokračování hitu z Netflix můžeme očekávat někdy v létě, případně na podzim příštího roku.

 

 

2. Preacher

Preacher je na poli komiksů celkem kultovním dílem, proto je jeho vstup na televizní obrazovky skrz AMC zcela logickým krokem. Jeden komiks z dílny DC však v nedávné době na seriálovém poli pohořel (Constantine), proto je jeho úspěch zatím stále sporným. V roli kazatele s nadpřirozenými schopnostmi se sice objeví talentovaný Dominic Cooper a jeho sidekick, irského upíra, si zahraje Rudy z Misfits, tedy Joe Gilgun, první trailer však příliš mnoho neukázal a na epické momenty si tak budeme muset počkat do poloviny roku 2016. Uvidíme, zda se dočkáme.

 


3. Mr. Robot - druhá série

Co říci k největšímu překvapení tohoto roku? Tedy, alespoň na poli seriálové tvorby. Sam Esmail přišel s příběhem, který se sice víc než jen inspiroval u známé Fincherovky, přetvořil ho však k obrazu svému, častokrát překonávajíc zmiňovaný Klub... Hlavní postava ztvárněná dokonalým Ramim Malekem, která se během první série nejednou ocitla na pokraji psychického zhroucení, nás lehce vtáhla do svého světa hackování. Na druhé sérii se již intenzivně pracuje, přičemž o té první jste si mohli přečíst spoustu zajímavých informací v rozhovoru s tvůrci a herci zde. A mimochodem, Mr. Robot se vrátí. Nečekaně.

 


4. House of Cards - čtvrtá série

Nebudeme si nic nalhávat, třetí série House of Cards je jednoznačně nejslabší, ale stále jde o perfektní televizní show od Netflix, která prostě míří každým rokem stále výš a výš. Poslední série o Franku Underwoodovi dorazí na přelomu zimy a jara příštího roku, no a já nepochybuji, že bude velkolepá. Kruh se uzavře, ale předtím bude muset Frank vyřešit velké množství problémů, s nimiž mu dosud pomáhala jeho manželka. Na dialogy a zákulisní politické hry se prostě nedá netěšit. 

 

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce


5. Better Call Saul - druhá série

Spin-off Breaking Bad se podařil na výbornou. Místy byl sice natáhnutější a ukecanejší, než první série s Walterem, na druhé straně však vylepšil mnohé jiné aspekty a neuvěřitelně atmosfericky nás zavedl do začátků právníka jménem Jimmy McGill. Viděli jsme mladší verze některých milovaných postav, byli jsme svědky množství zvratů a úžasných momentů, ale všichni i tak netrpělivě čekáme na objevení se Walta či Jesseho. V druhé sérii se tak ale pravděpodobně nestane. Stane se však to, že z Jimmyho se asi definitivně stane Saul.

 

 

6. Game of Thrones - šestá série

Už utekla skutečně dlouhá doba od chvíle, kdy jsme naposled zahlédli naše oblíbené postavy z Her o trůny. Máme však za sebou pět skvělých sérií, množství zábavy i napětí, několik skvělých šokových terapií a pár zatlačených slziček. Kromě množství postav, které zůstaly naživu a o kterých osudu po posledním finále stále není rozhodnuto, se v šesté sérii vrátí i ty, které jsme naposledy viděli ještě v roce 2014 v čtvrtém pokračování seriálu. Představeno nám bude i několik nových charakterů a snad se dočkáme i pár velkolepých momentů. Zajímavostí je, že šestá série je první, která se natáčí i bez knižní předlohy. Tvůrci předběhli autora předlohy George R. R. Martina, a tak byli nuceni adaptovat vlastní autorské scénáře samozřejmě po odsouhlasení spisovatelem. Uvidíme, zda úspěšně.

 

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce

 

7. Vikingové - čtvrtá série

Podobně jako Frank, ani Ragnar to neměl naposledy nejlehčí. Mírně zakopl, vlastně, zakopával během celé série, ale brilantní finiš všechno vynahradil. Vikingové rozhodně nejsou na takové úrovni jako Hra o trůny, ale mají své kvality, které zaujaly i mě. Pokud však budou chtít příště lepší hodnocení, měli by zapracovat na scénáři a vlastně na všem, co minulou sérii zpomalilo. Kdo by se ale netěšil na Ragnara, jeho ratolesti a krvelačné Vikingy? Čeká nás i bratrovražedný (další) a mnohé jiné souboje, takže se rozhodně v únoru vyplatí věnovat svou pozornost kanálu History.

 


8. Daredevil - druhá série

Jeden z nejlepších seriálů roku a velké překvapení na poli úspěšných komiksových start-upů je bezpochyby Daredevil. Od fantastického obsazení, přes výborný scénář a skvěle napsané postavy, až po temnou atmosféru a precizní, charakteristickou filmařinu. Na prvním seriálovém Daredevilovi je toho skutečně málo, co by se dalo kritizovat. Druhá série nám přinese další dvě postavy ze stránek komiksů, Punishera a Elektru v podání Jona Bernthala resp. Elodie Yung, které jistě zamíchají s dějem a pocity hlavního hrdiny v podání Charlieho Coxe. Nezapomínejme ani na výborného Wilsona Fiska alias Kingpina, Claire Temple v podání Rosario Dawson a dvojici Murdockových pomocníků, Foggyho a Karen. Velitelské otěže přejdou v očekávané druhé sérii z rukou Drewa Goddarda a Stevena S. DeKnighta k dvojici Doug Petrie a Marco Ramirez, kteří se budou mimo jiné téměř jistě snažit připravit co nejlepší půdu pro The Defenders a určitě i propojit s filmovým světem Avengers a seriálovým světem Jessicy Jones, jejíž první (očividně také výborná) série je aktuálně venku. Více o druhé sérii tady. 

 


9. Ash vs Evil Dead - druhá série

První série sympatického homage hororu 80. a 90. let a seriálové pokračování kultovní trilogie Sama Raimiho ještě ani neskončilo, už nyní je však jasné, že půjde o úspěch, alespoň co se zábavnosti díla týká. Bruce Campbell sice zestárl, jeho Ash však dozrál jako vínko. Spolu s upilovanou dvouhlavňovkou a motorovou pilou místo ruky posílá opět nemrtvé do horkého pekla, dělá to však s nešikovnou noblesou, ostrým vtipem a, řekněme si pravdu, pořádně nechutným způsobem. Litry krve a kombinace špatných CGI triků s těmi praktickými jsou však jen třešničkou na dortu tohoto oddechového seriálu, při kterém se více nasmějete, než natřesete strachy. I když atmosféru to má také. O ději vám toho moc říci nedokážeme, jistotou však bude návrat autorského týmu a hlavního protagonisty. Dočkat bychom se toho měli koncem roku 2016.

 


10. Vinyl

Příběh plný sexu, drog a hudebního byznysu se bude totiž odehrávat v New Yorku během sedmdesátých let dvacátého století. Vinyl nám tedy přiblíží období, kdy se začaly na hudební výsluní prodírat konkurenceschopné žánry, jakými jsou například punk, disco či hip-hop. Hlavní postavou bude Richie Finestra (Bobby Cannavale - Ant-Man, Blue Jasmine), uznávaný producent bojující s krizí středního věku, který se nesnaží zachránit pouze svou společnost, ale i svou duši. O scénář se postaral Terence Winter (The Wolf of Wall Street, seriál Boardwalk Empire), který bude zastávat nejen pozici showrunnera seriálu, ale společně s Martinem Scorsesem (Shutter Island, The Departed) a Mickem Jaggerem i roli výkonného producenta. Určitě se máme na co těšit. 

 


Bonus: The Walking Dead

Minulý rok jsme sem Živé mrtvé zařadili, i kvůli tomu, že série neskončila a po konci roku pokračovala. Takhle to ale bude pokračovat snad donekonečna, a tak jsme se rozhodli, že nejznámější seriál o zombících tentokrát zmíníme alespoň v bonusech. Živí mrtví je výrazně kvalitativně slabší, než první série kteréhokoliv seriálu ze seznamu, který jsme viděli. Je plný tupých momentů, nelogického chování postav a mnoha dalších scenáristických průserů. Nicméně, jsou tu skvělí herci, postavy, ke kterým máme již vytvořený vztah a ještě jakžtakž žijící naději, že se seriál dostane ze stereotypní osy příběhu, a to je lákavé pro miliony diváků, včetně nás. 

 

10 seriálů, na které se v roce 2016 těšíme nejvíce

 

Nevešlo se sem více projektů, doporučovat můžeme i Sneaky Pete, ale pokud se Netflix zadaří, tak i 3. sérii Black Mirror. Po nesporných kvalitách Jessicy Jones se očekává, že se Netflix trefí do černého i s Lukem Cagem. Navíc zde máme množství a množství kvalitních seriálů, které budou příští rok pokračovat, ale i takové, které ještě nemají ohlášené další série (například takový The Knick). Tak, na co se těšíte nejvíc vy?

Ktorý seriál/sériu seriálu očakávaš z nášho zoznamu najviac ty?
Narcos
628 hlasů
Mr. Robot
609 hlasů
Vinyl
112 hlasů
Ash vs. Evil Dead
61 hlasů
The Walking Dead
967 hlasů
Daredevil
259 hlasů
Vikingovia
649 hlasů
Game of Thrones
2476 hlasů
Better Call Saul
185 hlasů
House of Cards
238 hlasů
Preacher
92 hlasů
Ohodnoť článek
63