Minulý rok se Sandra Bullock umístila v seznamu nejbohatších hereček na prvním místě, letos se pro změnu neumístila vůbec. Proč? Vysvětlení je jednoduché, v roce 2014 nenatočila žádný snímek a naposledy jsme mohli její hlas slyšet v originálním znění Mimoňů jako Scarlett Overkill. Je všeobecně známo, že herečky vydělávají poměrně o dost méně než muži (feministky do ulic!), takže když dáme druhou nejlépe vydělávající herečku do seznamu nejbohatších herců, našli bychom ji na 7. místě. Komu tedy patří letošní první příčka v seznamu z dílny Forbes?

 

Nikoho asi velmi překvapeni, když první místo okupuje Jennifer Lawrence s 52 miliony amerických dolarů. Když hrajete v takových úspěšných filmových sériích jako X-Men či Hunger Games a přidáte k tomu ještě nějaký ten filmík navíc, první místo je zaručeno.

 

Druhou nejbohatší herečkou za poslední rok je Scarlett Johansson, které dopomohl, stejně jako Robertu Downeymu Jr., hlavně Marvel. Herečce, jejíž zadek dostal v Avengers: Age of Ultron větší prostor než obličej, svítí na kontě 35 milionů dolarů. To je docela propastný rozdíl mezi prvním a druhým místem, co říkáte?

 

Třetí místo je ale asi nejpřekvapivější. Melissa McCarthy vydělala slušných 23 milionů a i přesto, že ji ještě velká část diváků nemá rádo, nás si získala alespoň humorným Spy (naši recenzi čti zde), který se už příští rok dočká pokračování. Celý žebříček si můžete prohlédnout níže, na rozdíl od toho mužského v něm najdete samá známá jména (Bingbing Fan si kromě vtipného jména můžete pamatovat z X-Men: DoFP nebo Iron Man 3). Najdete mezi nimi i svou oblíbenou?

 

1. Jennifer Lawrence: $52 miliónov

2. Scarlett Johansson: $35 miliónov

3. Melissa McCarthy: $23 miliónov

4. Bingbing Fan: $21 miliónov

5. Jennifer Aniston: $16 miliónov

6. Julia Roberts: $16 miliónov

7. Angelina Jolie: $15 miliónov

8. Reese Witherspoon: $15 miliónov

9. Anne Hathaway: $12 miliónov

10. Kristen Stewart: $12 miliónov

Ohodnoť článek
5
Zdroj: Forbes.com
Foto: youtube