Joaquin Phoenix je geniální Joker a posledních 20 minut filmu to plně dokazuje. Kdyby měl více prostoru předvést svůj plnohodnotný „Joker charakter“, kdo ví, možná by překonal i samotného Ledgera. V každém případě, tento Joker je jiný a skutečně teprve jako Joker začíná. Diváci tak mohou jen hádat, co bude s jeho postavou nadále a jak by se vyvíjela. Tvůrci nám totiž těsně před premiérou potvrdili, že žádné pokračování nepřipravují, a ani o něm nepřemýšleli.

 

Nyní se však karta obrací. Joaquina vyzpovídal ve video rozhovoru Peter Travers. Mimo jiné se herec rozpovídal i o možnostech pokračování.


Nepřemýšlel jsem o tom jako o své vysněné roli. Ale teď, upřímně, nedokážu nad tím přestat přemýšlet.

 

Herec dále řekl, že s režisérem Toddem Phillipsem hluboce probírali možnosti další spolupráce obecně, ale povídali si i o budoucnosti Jokera. „Nakonec je to vysněná role. Nic takového jsem před prací na tomto filmu nechtěl dělat.“

 

Kdyby mohli a měli co, točili by s režisérem údajně dosud. Jak sám říká, možnosti, kam jít s touto postavou a co všechno s ní udělat, jsou nekonečné. Až čas ukáže, zda se Warner a tvůrci filmu v čele s Phoenixem dohodnou na další části.

 

 

Nemusí to vůbec přijít do dvou či tří let. Jedno je jisté, z komerčního hlediska půjde o úspěch a kdyby si tvůrci zažádali o budget pro pokračování, do pár hodin by na stole měli podepsané smlouvy.

Ohodnoť článek
13