James Mangold má za sebou bujarou minulost. Zrežíroval řadu dobrých a skvělých filmů, u kterých ale byl cítit nenaplněný potenciál. Nejednou však potvrdil, jak je zručný, no a naposledy si pro nás připravil geniálního Logana s Hughem Jackmanem. Od té doby uběhly dva roky a z festivalů znějí další nadšené ohlasy pro jeho novinku. Tentokrát je ale z úplně jiného soudku.

 

Ford v Ferrari odvypráví adrenalinový příběh podle skutečných událostí. Nejnovější trailer zase jednou obezřetně vybírá skvělé záběry a více než na trať se soustřeďuje na své postavy a problémy, kterým budou ve snímku čelit. Nemusíte se ale bát, už první trailer ukázal, že v samotných autech strávíme spoustu času.

 

 

Děj se zaměří na Carrolla Shelbyho (Matt Damon), vizionářského automobilového návrháře, a britského závodníka Kena Milese (Christian Bale). Ti dostanou za úkol vytvořit zcela nový typ automobilu s potenciálem konečně porazit Ferrari, jejich největšího rivala na šampionátu v roce 1966. Kromě toho se však budou muset potýkat i s nepříznivě naladěnými korporacemi, fyzikálními zákony, ale i osobními démony.

 

 

„Je to příběh Davida a dvou Goliášů,“ řekl na margo filmu Bale. „Máte tu totiž průmyslového Goliáše Forda a charismatického Goliáše reputace v podobě Ferrari. A pak je tu tento pravdivý příběh triumfu těchto dvou outsiderů.“

 

Kromě Damona a Balea uvidíme i Jona Bernthala, Caitrionu Balfe, Tracyho Lettse, Noaha Jupeho, Joshe Lucase, Rema Girona a Raye McKinnona. O scénář se postarali Jezz a John-Henry Butterwortovi a Jason Keller. Americká premiéra je naplánována na 15. listopad letošního roku.

 

Matt Damon posadí Christiana Balea za volant auta, ktoré musí poraziť Ferrari. Sleduj vynikajúci trailer pre Ford vs Ferrari

Ohodnoť článek
9
Foto: Fox