Robert Downey Jr. získal hodnost Disney legendy. Stalo se tak na akci D23, které se budeme z hlediska MCU věnovat ještě v jednom velkém článku zítra. Downey se však rozpovídal i o svém odchodu z MCU. Dosud jsme si mysleli, že tvůrci v Marvel Studios se rozhodli, že je na čase, aby nechali prostor jiným postavám a po 11 letech uzavřeli i své příběhové oblouky. 

 

V rozhovoru pro Disney twentythree magazine (informuje o tom Digital Spy) řekl následující:

 

Museli jsme (s Chrisem Evansem, pozn. red.) odejít. Zvolili jsme si to. Věděli jsme, že je součástí práce vystoupit z autobusu, zatímco směřuje k novým destinacím. Je na tom něco vystřízlivujícího. Jsem rád, že tam budu společně s ním pro další herce, kteří se rozhodnou odložit své dresy.

 

Zdá se, že Downey a Evans byli rozhodnuti MCU opustit už déle. Robert přitom o odchodu z MCU hovořil už v roce 2017, kdy nás varoval, že tam nezůstanou navždy. Downey se následně vyjádřil i na téma dopadu své osoby na svět. Odmítá brát nějaké zásluhy, když si je vědom, že jen jeho MCU kolegové toho dělají mnohem víc než on. Mark Ruffallo je známý aktivista a Chris Evans se snaží protlačovat demokracii vždy, když se to dá, a hluboce mu záleží na USA.

 

Skutečně nemám vynalézavost, dovednosti, zapálení či pokoru kterýchkoli z těchto chlapů.

Ohodnoť článek
40
Zdroj: complex.com