Devátý film kultovního Quentina Tarantina už týden brázdí česká kina a je z něj obrovský hit. Více než 2 a půl hodiny stopáže nabízí obrovské množství odkazů, easter eggů či alegorií. Zachytit každý jeden z těchto drobných detailů je sice možné, ale podaří se to jen málokomu. 

 

My jsme si pro tebe připravili shrnutí všeho, co ti mohlo v Tenkrát v Hollywoodu uniknout. Jsme si jisti, že ani my jsme ještě nepochytili úplně všechno, co Tarantino ve své pecce z Los Angeles v 60. letech ukryl a každou projekcí budeme o něco chytřejší. Proto, pokud nám v seznamu něco chybí, neváhej nás doplnit v komentářích.

Pokud jsi Tenkrát v Hollywoodu ještě neviděl, nepokračuj ve čtení. Článek totiž obsahuje spoilery k filmu.

Všetky odkazy a easter eggs, ktoré si si mohol (ne)všimnúť v tarantinovke Vtedy v Hollywoode

Cliff Booth zbil Bruce Leeho

V jedné z nejpamátnějších scén filmu se Cliff Booth, kterého hraje skvělý Brad Pitt, chytne s Brucem Leem (Mike Moh) při natáčení seriálu Zelený sršeň. Bruce svým prvním chvatem posadí Cliffa na zadek, ale o pár chvil později udělá legenda kung-fu svým tělem obrovskou promáčklinu na karoserii nedalekého auta. Dokázal by ale kaskadér zbít mistra bojového umění?

 

 

Podle Tarantina určitě. Režisér řekl, že Brad Pitt by proti Bruceovi neměl žádnou šanci, ale Cliff Booth by ho dokázal i zabít. Konkrétně řekl, že v džungli by měl jako veterán Cliff výhodu a Bruce by zabil, ale na ulicích města by to zase bylo naopak. Jelikož je to jeho film podle jeho scénáře, může si s postavami dělat, co se mu zachce. Koneckonců, celá scéna byla jen vzpomínkou, kterou si Cliff vybavoval, když svému kamarádovi opravoval anténu na střeše. Vše tak mohlo být značně přikrášlené. 

 

Scéna je inspirována příběhem, který už desítky let koluje hlavním městem kinematografie. Lee se měl jako řidič Kato v crossover epizodě seriálu Batman (1966) poprat s Batmanem (Adam West) a Robinem (Burt Ward), ba co víc, měl souboj s nimi prohrát. Lee se údajně naštval a odešel z natáčení s tím, že on by souboj s Robinem určitě neprohrál. Scénáristé tak Leemu měli vyhovět a z prohry se rázem stala remíza.

 

Všetky odkazy a easter eggs, ktoré si si mohol (ne)všimnúť v tarantinovke Vtedy v Hollywoode

Cameo, cameo, cameo

Tenkrát v Hollywoodu je přecpané cameo rolemi, a to nejen hollywoodských herců dneška, ale i hvězd 60. a 70. let. Kromě těch největších ikon, jakými byli právě Sharon Tate, Roman Polanski či Bruce Lee, jsme mohli vidět i menší role.

 

 

Například při vstupu na párty v Playboy Mansion se Sharon (Margot Robbie) přivítala se ženou, kterou osloví jménem Cass (Rachel Redleaf). Jde o Cass Elliot, známější pod přezdívkou Mama Cass ze skupiny Mamas & the Papas a spolu s Cass se představí i Michelle Phillips (Rebecca Rittenhouse), rovněž členka skupiny. Jejich písně byly jedním ze stavebních kamenů hudby tehdejší doby.

 

Všetky odkazy a easter eggs, ktoré si si mohol (ne)všimnúť v tarantinovke Vtedy v Hollywoode

 

Ve filmu mají svůj několikaminutový výstup i režisér Sam Wanamaker (Nicholas Hammond), herečka Joanna Pettenu (Rumer Willis), majitel filmového ranče George Spahn (Bruce Dern), členka Mansonovy rodiny s přezdívkou Squeaky (Dakota Fanning), herec James Stacy (Timothy Olyphant ), producent Marvin Schwarz (Al Pacino), herec Wayne Maunder (Luke Perry) či ikonický Steve McQueen (Damian Lewis) a mnoho dalších.

 

Exkluzivní obsah pro předplatitele REFRESHER+
Od 57,50 Kč na měsíc
Předplatit
Už máš předplatné? Přihlásit se
Proč si předplatit?

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Na co odkazuje smrt Cliffovy ženy;
  • odkazy na Hanebné pancharty a Djanga;
  • která scéna byla ve filmu jako jediná vytvořena výhradně pomocí CGI;
  • jak se Tarantinovi stalo něco podobného jako Sharon Tate při vstupu do kina;
  • na jaké své filmy Tarantino odkázal prostřednictvím různých drobností a scén.

Ohodnoť článek
5
Zdroj: screenrant.com, express.co.uk, youtube.com, youtube.com, mirror.co.uk, ew.com, express.co.uk, refinery29.com, mashable.com, gamespot.com, vulture.com, denofgeek.com, businessinsider.com, businessinsider.com, youtube.com