Jak sis určitě všiml i na Filmkultu, velkolepá komiksovka Avengers: Endgame v divácích pořádně rezonuje i téměř čtyři měsíce od premiéry. Není se proto čemu divit, že jsou jednotlivým tvůrcům v rozhovorech stále podsouvány nejrůznější otázky ohledně tohoto filmu. A my si rozhodně nestěžujeme, protože se díky jejich odpovědím často dozvíme množství skvělých zajímavostí.

 

K událostem snímku se tak nedávno znovu vyjádřil i spoluscénárista Stephen McFeely, který prozradil, že Iron Man (Robert Downey Jr.) původně vůbec neměl cestovat v čase do prvního Avengers filmu. Podle McFeelyho byl plán takový, že se Tony objeví ve světě Thor: The Dark World, aby tam zajistil Tesseract nacházející se v trezoru Asgardu. Měli jsme vidět Iron Manův neviditelný oblek, který by však neušel pozornosti Heimdalla (Idris Elba).

 

S režiséry Russoovými se ale nakonec shodli na tom, že navštívit Avengers bude asi přece jen lepší. Jde o větší a po kvalitativní stránce i lepší film než dvojka Thora, přičemž fanoušci v kinech určitě ocenili návrat do bitvy o New York. Dokonce i samotný Chris Hemsworth přiznal, že The Dark World není zrovna nejlepším kouskem z MCU. Nakonec Tonyho zisk Tesseractu působil ve finální verzi mnohem lépe.

 

 

U cestování v čase však ještě chvilku zůstaneme. Jak totiž na malý okamžik odhaluje fotka (pod textem) z Endgame, tým Avengers chtěl ve filmu navštívit i rok 2988 před naším letopočtem. Vidět je to v záběru na souřadnicích, když Nebula z roku 2014 pomáhá Thanosovi dostat se do budoucnosti. V tomto konkrétním období před Kristem se odehrává úvodní scéna z Thor: The Dark World a můžeme to chápat jako plán B pro získání Reality Stone.

 

Na začátku druhého Thora se odehrála bitva mezi silami Asgardu a Temnými Elfy, přičemž hlavní roli v ní hrál právě Aether. Ten se díky králi Borovi podařilo transportovat na Asgard a na dlouhou dobu ukrýt před zraky ostatních. A přestože si tvůrci zaslouží pochvalu za to, že mysleli i na takový detail, musíme uznat, že jsme za opětovné setkání Thora s matkou (Rene Russo) opravdu rádi.

 

 

Endgame

Ohodnoť článek
36
Zdroj: screenrant.com, movieweb.com