Nezávislé studio A24 nám pravidelně podsouvá jednu filmovou lahůdku za druhou. Od indie počinů, přes masovější festivalovky až po ambiciózní a originální projekty. Někde mezi nimi je i The Kill Team, vojenské drama, jakých jsme již několik viděli. Zachycuje tým amerických vojáků vyslaných do Afghánistánu v roce 2009. Afghánci vojáky USA nevítali s otevřenou náručí, právě naopak.

 

Rozhodli se bránit svou vlast, a to mnohdy i za cenu vlastních životů. V mnoha případech šlo o sebevražedné útoky, pasti s nášlapnými minami a podobně. Jednotka pod vedením seržanta Deekse (Alexander Skarsgård) má za úkol tyto Afghánce najít a zneškodnit. Mladý člen jednotky Andrew Briggman (Nat Wolff) se ale brzy setká s hrubým násilím. Postupně si uvědomuje, že Deeks zabíjí i civilisty a takovými rozkazy vede celou svou jednotku.

 

 

 

Mladý Briggman se musí rozhodnout mezi tím, zda své bratry ve zbrani nahlásí, nebo se s tím smíří a zabíjet bude i on. Musí však počítat i s rizikem své vlastní smrti v případě, že jeho kolegové nebudou ochotni stát před vojenským soudem. Trailer následně zobrazuje psychický nátlak na Briggmana nejen z pohledu seržanta, ale i celé jednotky a vlastního strachu o svůj život a svědomí.

 

Režíruje Dan Krauss, který si napsal i scénář. Natáčelo se podle jeho stejnojmenného dokumentu The Kill Team z roku 2013. Zbývající herce pravděpodobně neznáš. Premiéra se uskutečnila na Tribecca Film Festival a americká premiéra je naplánována na 25. října. U nás se snímku zřejmě nedočkáme.

 

 

Americkí vojaci vraždia v Afganistane nevinných. Dráma Kill Team zobrazuje psychický nátlak na mladíkov nútených zabíjať na rozkaz

Ohodnoť článek
0
Zdroj: highsnobiety.com