Jak jsme tě již informovali v jednom z nedávných vydání našich snídaní s Filmkultem, Disney přišlo (i) kvůli komiksovce Dark Phoenix o téměř 200 milionů dolarů, což donutilo studio opět se pořádně zamyslet nad budoucností dalších projektů od Foxu. Značky jako X-Men, Fantastic Four, Avatar, Planeta opic či projekty studia Fox Searchlight v ohrožení nejsou, mnoho jiných snímků však vůbec nemá jistou budoucnost.

 

Důkazem toho je i seznam necelých 300 filmů studia Fox (klikej sem), jejichž vývoj byl podle nejnovějších informací zrušen (nejde ale o nic potvrzeného, a tak tento seznam ber s velkou rezervou). Není sice přesně známo, jak na tom byly jednotlivé snímky z hlediska produkce, ale najdeš mezi nimi počiny jako například Magic: The Gathering, Assassin Creed 2, Mega Man, Chronicle 2, Commando, Flash Gordon, Die Hard či The Sims.

 

Disney zrušilo takmer 300 plánovaných filmov Foxu. Medzi nimi aj Mega Mana, Assassin's Creed 2 či Sims

 

Řeči kolem Mega Mana se začaly šířit už v roce 2014, ale až minulý říjen společnost Capcom potvrdila, že chystanou adaptaci vyvíjí Fox. Co se týče filmu Magic: The Gathering (nejde o tentýž projekt, který vzniká pod Netflixem), ten měl nastartovat zcela novou sérii a v jejím čele měl stát Simon Kinberg (Dark Phoenix).

 

Natáčení dvojky Assassin's Creed bylo v plánu krátce po vydání prvního dílu, přičemž mělo jít o filmovou trilogii. Na další části ale můžeme s největší pravděpodobností zapomenout. To jsme ale tak nějak tušili už po premiéře té první.

Ohodnoť článek
4
Zdroj: thegamer.com