Už déle se vedou debaty o tom, kdo je v MCU nejinteligentnější. Samozřejmě, řeší se jen hrdinové a členové Avengers, no a až donedávna jím rozhodně byl Tony Stark. Iron Mana ale po premiéře Black Panthera podle tvůrců MCU předběhla Shuri. Vyspělá technologie a její intelekt jí dovolili posunout jisté hranice dál, než to dokázal Tony či Bruce Banner. 

 

Nicméně, v Endgame Tony vynalezl cestování v čase. Nedá se říci, že by mu to trvalo dlouho nebo že by šlo o náročný úkol. Scott Lang mu to jistým způsobem i celé nastartoval, a tak nemusel začínat od nuly. Dalo by se říci, že byl největším géniem na Zemi, ať už mezi živými nebo i mezi mrtvými.

 

 

Nicméně, Tony už nežije, a tak se korunka nejchytřejšího žijícího člověka musí přemístit na úplně jinou hlavu. A i když se Bruceovi podařilo sjednotit s Hulkem a vytvořit tak Smart Hulka, podle režiséra Joea Russa není nejchytřejší. A dokonce nejchytřejší ještě před svou smrtí nebyl ani Tony Stark, přestože udělal všechno to, co udělal. Celkem bychom se podívali, jak by 16letá Shuri vytvořila v jeskyni prvního Iron Mana. Wakanďanská technologie jí nepochybně několikanásobně usnadnila práci a vědu jako takovou.

 

A tak se dostáváme k závěru, kdy Joe Russo za bouřlivého potlesku potvrdil, že Shuri je největší génius žijící v tomto světě (zatím představený). Totéž tvrdil už v roce 2017 i producent Black Panthera Nate Moore. Jsme zvědaví, zda tato tvrzení samotná postava v budoucnu MCU i nějak podloží, nebo to bude pořád jen pohádka o tom, co všechno dokáží technologie z Wakandy.

Kdo je podle tebe nejchytřejší postavou v MCU?
Tony Stark
6070 hlasů
Bruce Banner
424 hlasů
Shuri
1568 hlasů
Někdo jiný (napiš to komentářů)
371 hlasů
Ohodnoť článek
66
Zdroj: comicbook.com