Po nekonečně dlouhé době jsme se konečně dočkali alespoň prvního teaseru k 5. sérii Peaky Blinders. Ta dorazí letos, ale BBC One nám zatím odmítá prozradit konkrétní datum. Podle debutových záběrů ale můžeme předpokládat, že nás čeká souboj o život jak na ulicích, tak v parlamentu. Tommy upoutá pozornost Oswalda Mosleyho (Sam Claflin), lídra Britské unie fašistů.

 

Čtvrtá série skončila v květnu 1926, takže se dočkáme tříletého časového skoku. Děj nás zavede do roku 1929, kdy začíná Velká hospodářská krize a do popředí se dostává fašismus. Sledovat budeme Tommyho v politickém světě, zatímco zbytek jeho rodiny bude i nadále dominovat zločineckému podsvětí Birminghamu. Knight řekl, že Tommyho největším nepřítelem v 5. sérii bude on sám, ačkoli se určitě dočkáme i klasického „záporáka“.

 

Mosley založil svou fašistickou stranu v roce 1932, takže je možné, že se 5. série bude věnovat hlavně tomuto období. V teaseru vidíme i postavu Anye-Taylor Joy, která zřejmě bude novou Michaelovou láskou. Teaser je celkově nabitý akčními záběry a nepochybně půjde gangu znovu o život. 

 

 

BBC jako bonus uvolnilo video o silných ženách v seriálu, ale nepřidává nic, co bychom už neviděli. 

Ohodnoť článek
10