Poslední novinky ohledně seriálového Pána prstenů od stanice Amazon Prime Video přišly teprve před 3 týdny, kdy nám tvůrci oznámili prvního režiséra. Je jím J. A. Bayona (Sirotčinec, Jurassic World: Fallen Kingdom) a natočí první dvě části. Jako showrunneři vystupují JD Payne a Patrick McKay. O nových akvizicích pro projekt informuje The Indie Wire.

 

Nejsou velmi zkušení a co se týče jejich filmografie, pomáhali se scénářem pro Star Trek: Do neznáma. Kromě toho jim žádný jiný velký ani malý projekt v profilech nesvítí. Proč budou mít právě oni na starost nejambicióznější seriál historie, to snad producenti a šéfové v Amazonu vědí lépe než my.

 

 

Jason Cahill, Justin Doble a Helen Shang jsou hlavními scénáristy, přičemž jim bude pomáhat i Stephany Folsom (Toy Story 4) či dvojice Bryan Cogman a Gennifer Hutchison (Breaking Bad, Game of Thrones). Na seriálu bude pracovat i znalec Tolkienovy práce a života Tom Shippey. Svou troškou přispěje i concept artist John Howe, který pracoval už na Jacksonově trilogii. 

 

Šéfka Amazon Studios následně prozradila, že práce na scénáři probíhají skvěle a momentálně je v pohybu celosvětový casting. Jednu z rolí by si prý měla ukořistit i Markella Kavenagh (neznámá herečka z neznámých seriálů). Více se o seriálu dozvíš zde.

 

 

 

Ohodnoť článek
2
Zdroj: indiewire.com