Vynikající Chernobyl od HBO si od naší redakce vysloužil vysoce nadprůměrné hodnocení a na IMDb se stal dosud nejlépe hodnoceným seriálem. O jeho kvalitách mohl pochybovat jen málokdo, ale přeci jen se našli i podobní jedinci. V tomto konkrétním případě mluvíme o filmařích z Ruska, kteří se rozhodli natočit svou vlastní verzi událostí.

 

 

Než klikneš na níže přiloženou upoutávku, chtěli bychom tě upozornit na její hodnocení, které na YouTube sestávalo z více než 14 tisíc palců dolu v kontrastu s téměř 400 „lajky“. Video bylo mezitím staženo. Připrav se tedy na to, že během sledování traileru budeš jen nechápavě kroutit hlavou.

 

 

Příběh by měl údajně vycházet z konspirační teorie, podle níž za výbuchem jaderné elektrárny v Černobylu stála americká CIA. Proti seriálu Chernobyl mimochodem v průběhu minulého měsíce protestovala i komunistická strana Komunisté Ruska.

 

Ta žádala zablokování seriálu v celé zemi a zažalovala režiséra, výkonného producenta a scenáristy. Chernobyl od HBO ve svém prohlášení označili za „ideologický nástroj k diskreditaci a démonizaci Sovětského svazu“.

 

Ohodnoť článek
67