Turbulentní období kolem Comic-Conu je za námi. Viděli jsme spoustu trailerů, oznámení, teaserů, ale v první řadě nám Kevin Feige jako hlava Marvel Studios odhalil své plány do budoucna. Dostali jsme tak kompletní pohled na Fázi 4. Čteš správně, nešlo o poloviční rozpis premiér. Fáze 4 skutečně potrvá pouze 2 roky a neuvidíme v ní pokračování pro Captain Marvel, Black Panthera, Guardians of the Galaxy a ani další Avengers. Pojďme však pěkně po pořádku.

 

 

Kevin Feige sice říká, že nějaké menší změny mohou nastat, neměla by se však opakovat situace jako při Fázi 3, kdy se toho od prvotního oznámení změnilo hodně. Navíc jde jen o horizont 2 let. Během něj uvidíme 5 filmů a 5 seriálů, které nadále rozšíří MCU. Fáze 4 má být novým začátkem. Poznáme v ní spoustu nových postav (což se bude dít také ve Fázi 5), ale i blíže poznáme ty stávající.

 

Na jejím konci nás však nečeká žádný Avengers film. Marvel si své hřiště buduje poctivě a s rozmyslem, a proto si na další velký crossover počkáme přibližně těch 5 let. A hlad bude opět obrovský. Před pár měsíci se spekulovalo, že by hlavním záporákem mohl být Norman Osborne, kterého by měl představit Spider-Man 3. Ten stále nebyl oznámen, ale dá se počítat s tím, že vyjde v letních měsících roku 2021. 

 

První pohled na Celestials, obry, kteří vytvořili Eternals.

Svet Marvelu: nových Avengers vo Fáze neuvidíme, tá piata je už naplánovaná. Uvidíme v nej X-Men a Fantastickú štvorku?

 

Co se týče složení budoucího týmu Avengers, Kevin Feige má jasnou odpověď. Již nyní přesně vědí, kdo bude členem týmu a můžeme si být jisti, že bude úplně jiný než teď. Složení postav i herců bude pestřejší, ať už se to týká barvy pleti či sexuality.

 

Nesmírně zajímavým projektem je animovaný seriál What If. Ten se podívá na události MCU tak, jak se nikdy nestaly. Scénáristé, režiséři a tvůrci celkově měli spoustu nápadů, které se nakonec nevyužily z různých důvodů. Některé z nich uvidíme přímo v tomto animáku. Nejlepší na tom je, že nepůjde o béčkový projekt. Ke svým postavám se vrátí herecké esa z MCU. Pouze v první sérii půjde o herce jako:

 

 

 

ANT-MAN

Paul Rudd jako Ant-Man
Michael Douglas jako Hank Pym

 

BLACK PANTHER

Chadwick Boseman jako Black Panther
Michael B. Jordan jako Killmonger

 

CAPTAIN AMERICA

Sebastian Stan jako Bucky Barnes
Hayley Atwell jako Peggy Carter
Toby Jones jako Arnim Zola
Neal McDonough jako Dum Dum Dugan

 

GUARDIANS OF THE GALAXY

Karen Gillan jako Nebula
Sean Gunn jako Kraglin
Michael Rooker jako Yondu
Djimon Hounsou jako Korath

 

THOR

Chris Hemsworth jako Thor
Tom Hiddleston jako Loki
Natalie Portman jako Jane Foster
Taika Waititi jako Korg
Jeff Goldblum jako Grandmaster

 

a další

 

Josh Brolin jako Thanos
Mark Ruffalo jako Bruce Banner/The Hulk
Samuel L. Jackson jako Nick Fury
Jeremy Renner jako Hawkeye
Dominic Cooper jako Howard Stark

 

Svet Marvelu: nových Avengers vo Fáze neuvidíme, tá piata je už naplánovaná. Uvidíme v nej X-Men a Fantastickú štvorku?

 

V Marvelu dlouho diskutovali o tom, jak daleko se svými plány na SDCC zajdou. Nakonec se rozhodli odhalit „jen“ Fázi 4, ačkoli stejným stylem mají už připravenou i tu pátou. My víme, že v ní uvidíme následující filmy: Blade, Guardians of the Galaxy 3Black Panther 2, Captain Marvel 2, Spider-Man 3/4 (trojku může Sony stále oznámit na rok 2021, a tedy pro Fázi 4).

 

Fáze 4

Svet Marvelu: nových Avengers vo Fáze neuvidíme, tá piata je už naplánovaná. Uvidíme v nej X-Men a Fantastickú štvorku?

 

Marvel Studios má jasný plán, jak se svými značkami naložit. Můžeme si být jisti, že uvidíme i více seriálů na Disney+. Dočkáme se i řady nových hrdinů, hlavně však doufáme, že někteří staří zůstanou. Nemusí se přeci obměnit celý tým. Takový Thor nabral druhý dech a byla by škoda, kdyby skončil. Narozdíl od takového Tonyho a Steva se jako postava stále vyvíjí a má příběhy, které je třeba odvyprávět. V následujících dnech si blíže posvítíme na jednotlivé projekty Fáze 4, takže sleduj náš facebook/instagram/web a dozvíš se vše potřebné.

 

Na závěr tu máme highlighty z marveláckého 

panelu v Hall H včetně představení Mahershali jako Bladea

Ohodnoť článek
16
Zdroj: screenrant.com, screenrant.com, collider.com
Foto: Marvel Studios/Disney