Od roku 2014 jsme o budoucnosti MCU neměli mnoho zpráv. Tehdy také vystoupil Kevin Feige na Hall H Comic-Conu v San Diegu, aby fanouškům řekl, co je čeká dál. Bohužel, letos nám nebyla odhalena celá Fáze 4, ale jen nejbližších 5 filmů a seriálů. Marvel Studios a Disney zřejmě již nechtějí mlčet tak dlouho a své plány chtějí aktualizovat na veřejnosti častěji. Pojďme tedy na to.

 

Filmy

 

1. Black Widow – 1 . květen 2020

Na Comic-Conu viděli diváci i krátkou ukázku z filmu, bohužel na internet se zřejmě nedostane. Potvrzeno bylo, že hlavním záporákem je Taskmaster. Ten dokáže kopírovat pohyby a bojové styly svých nepřátel, což dělal i ve zmíněné ukázce. Navíc nám bylo potvrzeno, že se skutečně dozvíme, co se to dělo v té Budapešti.

 

Účast Jeremyho Rennera je tedy víceméně jistá. Kromě Scarlettky uvidíme i herce jako David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle či Rachel Weisz. Stále však nevíme, kdo hraje koho (ani kdo zosobnil Taskmastera), i když je vysoce pravděpodobné, že je to právě Harbour. Režíruje Cate Shortland (Lore, Berlínský syndrom).

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU
2. Eternals – 5. listopad 2020

Spekulace se potvrdily, a tak se dočkáme i Eternals. Eternals. Angelina Jolie je Thena, Richard Madden je Ikaris, Kumail Nanjiani je Kingo, Lauren Ridloff je Makkari, Brian Tyree Henry je Phastos, Salma Hayek je Ajak, Lia McHugh je Sprite a Don Lee je Gilgamesh.

 

A že ti Eternals nic neříkají? Nevadí. Jde o komiksovou záležitost od Jacka Kirbyho ze 70. let, ve které se objevují zejména mimozemské bytosti. Eternals stvořili Celestials (v MCU je zastupuje například Grandmaster z Thora či Collector z GotG), aby chránili Zemi.

 

Mělo by jít o rozšíření vesmírné části MCU a vzhledem k tomu se Marvel může pustit do jakéhokoli jejich příběhu s jakýmikoli postavami z komiksové předlohy, takže nemá smysl dále spekulovat.

 

Hollywood Reporter tvrdí, že scénář napíší bratři Firpové. Ti se proslavili nejoblíbenějším scénářem na Black Listu za rok 2017 (jde o sbírku nepoužitých scénářů).

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU

 

3. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 12. únor 2021

Je možné, že Shang-Chi se podívá na skutečného Mandarina. Jeho atrapu si ve třetím Iron Manovi zahrál Ben Kingsley. Zahrát by si ho měl Tony Leung. Škoda, že se toho už Tony nedožije. Titulní roli Shang-Chiho ztvární Simu Liu a k hercům se připojila i Awkwafina. Více se o filmu a postavě dozvíš zde.

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU
4. Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 7. květen 2021

Podle očekávání se dočkáme i pokračování pro Strange. Ten toho od svého originu zažil skutečně mnoho a nepochybně nabral i množství fanoušků. Jsme tak zvědaví, jak moc vyspěl a co ho čeká příště. Nesmíme zapomínat, že zde máme Barona Morda a také hrozbu v podobě Dormammua. Nyní, když Steven nevlastní Time Stone, jeho souboj s touto entitou nebude vůbec jednoduchý.

 

Režisér jedničky Scott Derrickson se vrací, aby natočil první strašidelný MCU film. Univerzum tak pokračuje ve zpracovávání všelijakých možných žánrů. Vedle Strange se ve filmu objeví i Scarlet Witch/Wanda v podání Elizabeth Olsen. Dává to smysl. Strange už nemá důvod nezavolat si o pomoc, obzvláště tak silnou uživatelku magie, jakou Wanda rozhodně je.

 

Feige potvrdil, že právě události seriálu WandaVision spustí děj v dvojce Strange. Vzhledem k názvu filmu můžeme počítat s pořádnou dávkou Multiversu, který v MCU skutečně existuje (i přes triky Mysteria ve Far From Home. Nakonec, potvrdila nám to už i The Ancient One ve filmu Doctor Strange). Je možné, že Wanda bude ohýbat realitu a hledat způsoby, jak přivést Vision zpět k životu, což spustí lavinu nechtěných problémů, které bude muset řešit právě Strange.

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU

 

5. Thor: Love and Thunder – 5. listopad 2021

Zřejmě nejvíce ze všech oznámení nás těší právě ty o Thorovi. Čtyřka, znovu v podání režiséra Taiky Waititiho, se zřejmě soustředí na Thora a Hulka nechá v pozadí. Kromě Thora a Valkyrie (ta se oficiálně stává první LGBTI postavou v MCU) se totiž vrací i Natalie Portman jako Jane Foster. Velkým překvapením je, že ztvární ženskou verzi Thora, podobně jako v komiksech!

 

Momentálně můžeme jen spekulovat, zda naplno přebere štafetu po Hemsworthovi, nebo budou v MCU soužít oba (už nám chybí jen Beta-Ray Bill a budeme kompletní). Ve hře je i možnost, že Mjolnir pozdvihne jen na chvíli (tedy pokud nějaký bude v tomto univerzu ještě existovat).

 

PS: Po vzoru trojky dostává Thor opět nejcoolovější logo a název

 

Marvel odhalil svoje nové filmy. Plány pre Fázu 4 prekvapia aj najväčších fanúšikov MCU

Seriály na Disney+

1. Falcon and Winter Soldier – podzim 2020

2. WandaVision – jaro 2021

3. Loki – jaro 2021
4. What If? – léto 2021
5. Hawkeye – podzim 2021

Všechny seriály jsme si rozebrali zde.

 

Kromě těchto projektů je jasné, že se dočkáme dalšího počinu se Spideym. Ten však zřejmě ohlásí samostatně studio Sony. Nejisté je pokračování Ant-Mana a budoucnost Hulka (i nadále se zřejmě bude objevovat v sólovkách jiných hrdinů). Na druhé straně tu máme Captain Marvel, Black Panthera a Strážce Galaxie, jejichž filmy jsou prakticky jisté, respektive potvrzené. Zdá se, že všechny dorazí v roce 2022. Je tedy nezbytné, aby další Spider-Man zničil kina za dva roky, tedy v létě 2021, kam se pohodlně vejde.

 

Na závěr nám Feige odhalil, že s Bladem mají přece jen nějaké plány. Titulního upíra ztvární oscarový Mahershala Ali. Více informací přineseme v samostatném článku. Třešničkou na dortu je pak už jen zpráva, že Marvel pracuje na restartu Fantastické čtyřky a dívá se i na možnosti, jak do MCU zapracovat mutanty.

 

Ohodnoť článek
43
Foto: Marvel Studios/Disney