Smrt Iron Mana byla očekávanou, přesto devastující událostí. Nejen pro diváky v kinech, ale i pro MCU. Nejvíce jeho smrt zasáhla Spider-Mana, jeho rodinu, Happyho, Capa a všechny na světě, kteří si uvědomili, že byl nejlepším Avengerem. Věčně přemýšlel nad tím, jak ochránit Zemi. Dopad Endgame a jeho smrti jsme viděli i ve Spider-Man: Far From Home.

 

K tomu se vyjádřil i Kevin Feige. Jak říká, logicky nemohli s Tonyho smrtí pracovat v týdnech a měsících po Endgame, a tak ho pořádně nemohli využít ani v trailerech. Zdá se však, že jeho smrt bude ovlivňovat i budoucí filmy MCU a svět jako takový. Potvrdil to sám Feige. V jaké míře to bude, je ještě záhadné. Škoda, že jsme se přece jen nedočkali toho čtvrtého Iron Mana. Něco nám stále našeptává, že tato postava by si další film a příběh hlouběji rozebírající jeho charakter zasloužila.

 

Smrť Iron Mana bude ovplyvňovať MCU ešte dlhé roky po Endgame. Robert Downey Jr. na filme zarobil 75 miliónov dolárov

 

Skutečné myšlenky a pocity Downeyho zřejmě znají jen on a jeho nejbližší. S koncem Endgame údajně souhlasil, no a my se tak nikdy nedozvíme, zda toužil hrát Iron Mana i nadále. Minimálně jsme si jisti, že mu bude chybět superhrdinská výplata. Za Homecoming údajně dostal 10–15 milionů, zatímco za Civil War, Infinity War a Endgame měl dohromady zinkasovat téměř 200 milionů dolarů.

 

Forbes v novém článku rozebírá příjmy Avengerů za loňský rok, z čehož jsme dostali i čísla Downeyho výplaty. Na článek se podíváme hlouběji přes víkend. Downey má s Marvelem kontrakt na 10 milionů pro každý film. Nicméně, připisuje si k tomu i 2,5 % ze zisku každého počinu (pozor, ne z tržeb). Za Endgame a Infinity War tak měl v obou případech zinkasovat kolem 75 milionů dolarů. Více si o tom povíme v obsáhlejší článku později.

 

Ohodnoť článek
56
Zdroj: forbes.com, wegotthiscovered.com
Foto: Marvel Studios/Disney