Po delší pauze se vrátila 3. série Attack on Titan se svou druhou polovinou. Bohužel, měla jen 10 dílů, přičemž jsme asi všichni čekali, že jejich už tradičně bude 12. Ale i během té desítky se toho stihlo udát skutečně mnoho. Eren a ostatní hrdinové ze Survey Corps se vydali vzít si zpět Wall Maria. 

 

Ta měla být plná Titánů, kteří tam sídlili už celé roky, konkrétně od dob, kdy Armored a Colossal Titani udělali do zdi díru. Eren však disponuje schopnostmi uzavřít ji. Následný plán spočívá v zabití všech Titánů v oblasti, aby se lidé mohli vrátit do svých domovů (nebo toho, co z nich zbylo) a aby se znovu mohl začít využívat okolní ekosystém, protože zásoby se tenčí. 

 

Více z děje ti ale neprozradím. I když zároveň doufám, že už máš všechny části dokoukané. Je jasné, že se plán pokazí a hrdinové budou mít na mále. Titánům totiž velí Beast Titan s téměř dokonalým plánem. Ten však nepočítá s lidskou houževnatostí a ochotou položit své životy pro budoucnost svého druhu. A také nepočítá s Levim, pravděpodobně nejlepším lovcem Titánů, který po konci svého lovu začíná připomínat samotného ďábla.

 

3. séria Attack on Titan vyvrcholila veľkolepými príbehovými zvratmi a zabíjaním desiatok Titánov

 

Ve druhé polovině série máme možnost sledovat skvělé bitvy mezi lidmi a Titány, ale i schopnosti jednotlivých Titánů, strategické prvky bojů a dočkáme se i pár překvapení. Ani tentokrát se to neobejde bez ztrát na životech. Anime se jednoduše nebojí jet na plné koule a stejně jako manga, nemá za potřebu natahovat svůj děj na 10 sérií. Směřujeme do finále, a tak si tvůrci pohrávají s odvážnými rozhodnutími. 

 

A aby toho nebylo málo, dočkáme se i nejdůležitějších flashbacků v celém seriálu. Nechci prozrazovat, co konkrétně se v nich stane, ale konečně se odhalí pravda o jejich světě, pravda o Titánech, Erenově otci, minulosti, současnosti a zároveň i budoucnosti. Šokující odhalení zcela mění celý příběh i motivace postav a my se už nemůžeme dočkat, co nám přinesou v poslední 4. sérii. Ta se začne vysílat již koncem příštího roku. 

 

Druhá polovina 3. série oplývá skvělými zvraty, promyšlenými dialogy a atraktivním vývojem příběhu. Po první polovině se již skutečně patřilo přijít i s Titány, no a těch jsme se dočkali více než dost. Akce je již tradičně vynikající a animace na špičkové úrovni. Děj se navíc ubírá temnějšími uličkami, které seriálu a tomuto světu tak skvěle pasují. Nedá mi jinak, než udělit osm bodů z deseti. A pokud jsi tento seriál ještě nezačal sledovat, zde si přečteš pár důvodů, proč bys tak měl učinit. 

 

 

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Ohodnoť článek
23