Dostat Roberta Downeyho Jr. na opětovné natáčení závěrečné interakce s Thanosem nebylo vůbec jednoduché. Robertův přítel producent Joel Silver (Matrix) však herci objasnil, že Iron Manova odpověď „I am Iron Man“ na Thanosovo „I am inevitable“ je zkrátka bezchybná a rozhodně se musí dostat do filmu.

 

Nechybělo však mnoho a Downey Jr. mohl poslat Thanose někam. Přesněji řečeno z jeho úst mělo zaznít „Fuck off“. Kdyby tvůrci tuto variantu schválili, šlo by o oficiálně první použití vulgarismu „fuck“ v rámci MCU.

 

 

Tuto zajímavost v podcastu pro Empire prozradili scenáristé Christopher Markus a Stephen McFeely, kteří mimo jiné vzpomínali i na to, jak Downey Jr. místo odpovědi „I am Iron Man“ jednoduše Thanosovi řekl „fuck off“.

 

„Myslím,že v jednom momentě zaznělo i fuck you. Nebo neřekl fuck off? Mohlo to zaznít... udělali jsme množství záběrů,“ vysvětloval při nahrávání podcastu Christopher Markus.

 

Podobný vulgarismus by byl rozhodně velmi neočekávaným zakončením Iron Manovy „kariéry“, ale upřímně řečeno se něco podobného do MCU nehodí, a tak můžeme být rádi, že v Endgame nakonec zazněla stylová věta „I am Iron Man“.

 

Ohodnoť článek
34
Zdroj: screenrant.com, empireonline.com
Foto: Marvel Cinematic Universe