Seriál Chernobyl od HBO byl v úterý uzavřen poslední epizodou s názvem Vichnaya Pamyat. V ní jsme se se stali svědky soudu s pracovníky, kteří měli výbuch reaktoru zapříčinit, a hlavními hrdiny se opět stali Legasov, Scherbina a Khomyuk.

 

I když ve skutečnosti soudní proces neproběhl tak, jak ho zobrazil seriál, celá závěrečná epizoda byla dokonale vystavěna tak, aby reflektovala odvahu vědců jako Legasov či Khomyuk, ale i tlak a cenzuru ze strany Sovětského svazu.

 

Záverečná časť seriálu Chernobyl je momentálne jedinou časťou s hodnotením 10/10 na celom IMDB

 

Poslední část seriálu se okamžitě zařadila mezi ty nejlepší z celé série. Netrvalo dlouho a na portál IMDB začaly přibývat tisíce hodnocení, přičemž momentálně po čtyřech dnech od jejího odvysílání svítí na stránce hodnocení 10/10.

 

Hodnocení si všimli fanoušci seriálu na Redditu už před dvěma dny a od té doby se perfektní skóre nezměnilo, a tak je Vichnaya Pamyat jedinou epizodou na celém IMDB, která se takovým hodnocením může pochlubit.

 

 

Neznamená to, že by ji každý z téměř 28 tisíc uživatelů ohodnotil dokonalou známkou, ale IMDB pracuje s mediánem, který je navzdory několika stovkám provokativních nejnižších hodnoceních stále na 10/10. Kdysi si takové hodnocení delší dobu držely i epizody Winds of Winter z Game of Thrones a Ozymandias z Breaking Bad.

Ohodnoť článek
67