Novinka ze série X-Men s podtitulem Dark Phoenix dnešním dnem vstupuje i do českých kin. Snímek Simona Kinberga má sloužit jako epické vyvrcholení celé X-Men ságy. Když se však podíváš na zahraniční ohlasy, uvidíš, že problematický projekt nedopadl vůbec dobře.

 

Právě naopak. Dark Phoenix má na stránce Rotten Tomatoes zoufalých 22 % pozitivních recenzí s ratingem 4.5/10. Snímek se tak zařadil hluboko pod tragické tituly jako X-Men Origins: Wolverine (37 % s ratingem 5.13) či X-Men: Apocalypse (47 % s ratingem 5.64/10). Jde tak o vůbec nejhůře hodnocený díl ságy.

 

Dark Phoenix najorsi

 

Abychom však Kinbergovi nekřivdili, tak na stránce Metacritic si jeho film vedl trochu lépe. Momentálně tam má 44 %, přičemž proklínaný X-Men Origins: Wolverine má o čtyři body méně, tedy 40 %. Je to však jen slabá útěcha a post druhého nejhoršího X-Men titulu tvůrce asi netěší. Kritici nadávají v podstatě na všechno.

 

Jde podle nich o emocionálně prázdné, mizerně napsané a odbyté finále plné znuděných herců. Recenzenti sice Kinbergovi přiznali určité plusové body (práce s Magnetovým character arcem či solidní akční scény), avšak negativa podle nich masivně převažují. Nepochybně jde o výsledek nekonečných dotáček a přestřihávání, včetně změny závěru.

 

Dark Phoenix najorsi

 

Uvidíme, jaké vysvědčení vystaví Dark Phoenix diváci. Nejednou se již stalo, že se s kritiky v názoru rozešli a slabší film podrželi. Budeme tedy zvědaví, zda se Kinberg zvládne zalíbit alespoň masám. Je smutné, že sága končí takto.

 

Poslední roky již spíše přesluhovala, takže odpočinek mutantům dopřejeme. Následný reboot pod dohledem Kevina Feiga by pak už opět mohl stát za to. Viděl jsi už nový díl X-Men? Co na něj říkáš? Zahlasuj v naší anketě.

 

Jaký je tvůj názor na X-Men: Dark Phoenix?
Pecka a výborný film
175 hlasů
Spíše průměr
284 hlasů
Odpad
180 hlasů
Ohodnoť článek
6
Zdroj: movieweb.com