HBO vděčí VFX společnosti Weta Digital opravdu za hodně. V průběhu 8. série Game of Thrones její zaměstnanci totiž stáli za přibližně 600 VFX záběry včetně útoků dračím ohněm a dalších scén s rozsáhlou destrukcí okolí.

 

Kromě toho pracovali na animaci 30 000 takzvaných Wights (příslušníci zombie armády White Walkerů) a na mnoha bojovnících Dothraki s hořícími meči. A nutno uznat, že i když jízda Dothraků proti gigantické armádě nemrtvých (3. část 8. série) byla neuvěřitelnou strategickou chybou, z vizuálního hlediska ji lze jedním slovem označit za úchvatnou.

 

 

Weta Digital se dále postarala o pohled na velmi nepříjemnou scénu úmrtí mladé, ale velmi odvážné Lyanny Mormont (Bella Ramsey). Při natáčení dané scény pracovali tvůrci s hercem Ianem Whitem, ke kterému digitálně přidali vrstvy oblečení, vlasů či svalů. VFX artists se dále postarali o praskání brnění malé Lyanny, krev vycházející z jejích úst, no a samozřejmě o následné rozpadnutí zombie obra, kterého Lyanna na konci zasáhla dračím sklem.

 

 

 

Velkou výzvou pro studio bylo však zejména usmrcení Rhaegala. „Dostal zásah do hrudi od jednoho ze škorpionů a od začátku jste si nebyli jisti, zda to přežije. Původně mělo jít o tři jednotlivé smrtelné střely. Po konzultaci s (produkčním VFX supervizorem) Stefen Fangmeierem jsme je ale zkombinovali do jednoho rozsáhlého kamerového záběru a animační supervizor Dave Clayton přišel s tím skvělým oběžným pohybem (poznámka redakce – při poslední střele do krku se kamera otočí kolem padajícího Rhaegala),“ řekl pro Indie Indie Wire VFX supevízor Martin Hill.

 

 

 

„A abychom celou situaci ještě více vyhrotili, napadlo nás, že by bylo skvělým doplňkem, kdyby mohl (Rhaegal) zakřičet z posledního dechu, během kterého by se mu veškerá krev nahrnula přes ústa přímo na kameru,“ vysvětlil dále úvahy o zapracování digitálních efektů do Rhaegalovy smrti Martin Hill.

 

Studio Weta Digital v tomto bodě velmi ocenilo volnou ruku při práci, kterou jim HBO s radostí poskytlo. „Existuje mnoho filmů, u kterých se musíme při práci s krví stáhnout, ale u Game of Thrones jsme se mohli odvázat,“ řekl Hill.

 

 

Ohodnoť článek
9
Zdroj: indiewire.com
Foto: HBO