Showrunnerka Lauren S. Hissrich na Instagramu oznámila konec natáčení první série a my jsme už pořádně zvědaví na to, jak tento očekávaný projekt od Netflixu vlastně dopadne.

 

V nedávném rozhovoru pro náš portál známý slovenský kaskadér Vladimír Furdík (Night King z Game of Thrones) prozradil, že už téměř rok pracuje na Zaklínači od Netlixu z pozice choreografa. Furdík se kromě bratislavského Y-Games stihl zastavit i na akci East European Comic Con, kde prozradil menší novinky o natáčení Zaklínače.

 

Během jednoho interview označil styl boje zaklínače Geralta (Henry Cavill) za podobný tanci. Podle toho lze tedy předpokládat, že Geraltovy výpady v seriálu nebudou těžkopádné, ale naopak velmi akrobatické, což by sedělo i na předlohu.

 

 

Furdík, kterému dali tvůrci Game of Thrones velký prostor v dokumentu The Last Watch, dále fanouškům ozřejmil, že trénink s Henrym Cavillem byl poměrně jednoduchý. Pracovní morálka 36letého představitele Supermana měla být podle Furdíka skutečně na úrovni a během seriálového tréninku byly prospěšné i Cavillovy předešlé zkušenosti v boji s mečem (jako ilustraci použijme tuto scénu z akčního fantasy Immortals).

 

Kromě náčrtu Geraltova stylu boje se k nám dostalo i video s vyobrazením brnění bojovníků z říše Nilfgaard. Obléhací stroje a záběry na stany můžeš vidět v této galerii a na níže přiloženém obrázku uvidíš zbroj rytířů Nilfgaardu ze seriálu ve srovnávání s hrou.

 

Další fotografie brnění najdeš zde. Fanoušci na internetu hlásí z pochopitelných důvodů svou nespokojenost, ale není vyloučeno, že by mohlo jít jen o cvičné brnění.

 

 

Na závěr si řekněme v krátkosti novinky o přeobsazení herců a o doplnění lákavého nováčka. Roli princezny Renfri měla v seriálu obsadit Millie Brady, ale nakonec v Zaklínači tuto postavu ztvárnila Emma Appleton.

 

Ta se v roce 2018 objevila ve dvou epizodách seriálu Genius. Postavy Marilky se místo Rebeccy Benson ujala Mia McKenna-Bruce (thriller Čtvrtý druh) a v seriálu se ukáže i čarodějnice Lyyta Neyd alias Coral, kterou si v Zaklínači zahrála Rhianna McGreevy (na fotografii níže).

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Rhianna McGreevy (@rhiannamcgreevy)

Ohodnoť článek
6
Foto: Netflix