Závěrem finální série Game of Thrones mnozí diváci věřili, že na trůn usedne Jon Snow. Nejednoho fanouška proto překvapilo jeho vyhnání na sever a hlavně fakt, že se králem stal nakonec Bran Stark. Ten už totiž v seriálu delší dobu vystupoval jako takzvaný Three-Eyed Raven a málokdo pomyslel na to, že by se z této pozice mohl probojovat až na trůn.

 

Podle slov představitele Brana Isaaca Hempstead Wrighta však nápad na dosazení Brana na trůn vzešel právě z hlavy autora knižní předlohy George R. R. Martina. Je více než jisté, že se k závěru knih dopracujeme zcela odlišným způsobem, než tomu bylo v seriálu, ale král Westerosu je už v mysli spisovatele zjevně dávno zvolen.

 

George R. R. Martin prezradil, kto bude kráľom v knižnej predlohe Game of Thrones

 

„David a Dan (showrunneři seriálu, pozn. red.) mi řekli, že existují dvě věci, které George R. R. Martin plánoval pro Brana, a to konkrétně scénu s Hodorem a to, že Bran bude králem. Být přímou součástí Georgeovy vize je velmi speciální. Byl to opravdu hezký způsob, jak zakončit seriál,“ cituje hercova slova z interview portál Heroic Hollywood.

 

 

Samozřejmě, ještě nemůžeme vyloučit, že George showrunnerům svou vizi pro Brana řekl záměrně, aby v knize vytvořil pro hrdiny zcela odlišný příběh. A pokud si nepřečteme poslední díl fantasy ságy Píseň ledu a ohně nebo nám George neodhalí pravdu prostřednictvím svého blogu, nebudeme si moci být na sto procent jistí.

Ohodnoť článek
15
Zdroj: heroichollywood.com
Foto: HBO