Legendární akční série Rambo se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli pokračuje již svým pátým dílem. Rambo V: Last Blood naznačuje, že půjde o poslední díl. Konec konců, zmiňoval  to i sám Stallone. Přesto se tvůrci nechali slyšet, že pokud bude snímek úspěšný, není vyloučeno, že Slye ještě na sequel ukecají.

 

Snímek režíruje Adrian Grunberg, tvůrce akčního thrilleru Get the Gringo. Co se týče příběhu, tak víme, že John Rambo bude zápasit s posttraumatickou stresovou poruchou, ale hlavně s krvelačným mexickým kartelem.

 

Jeho přítelkyně Mara ho totiž informuje, že její vnučka zmizela, když překročila hranici směrem do Mexika. John se tedy vydává na cestu, aby mladou dívku našel.

 

 

Scénář napsal Matt Cirulnick. První díl Ramba s názvem First Blood dorazil do kin v roce 1982, Rambo: First Blood Part II měl premiéru v roce 1985 a Rambo III v roce 1988. Čtvrtého dílu jsme se pak dočkali až v roce 2008.

 

Trailer si v předstihu mohli užít návštěvníci mezinárodního filmového festivalu v Cannes, nyní se však konečně dostává i k nám. Co říci na první záběry? Zdá se, že Grunberg na režisérské stoličce nezklame a doručí nám pořádně našlápnuto, drsnou a krvavou akční pecku. Sylvester Stallone navíc dokazuje, že i ve svých 72 letech je ve výborné formě.

 

Diváci v Česku se snímku dočkají 19. září tohoto roku. 

 

Rambo 5

Ohodnoť článek
19