Studio Fox bylo oficiálně zakoupené studiem Disney, což pro fanoušky komiksů znamená návrat práv na X-Meny a Fantastickou čtyřku do rukou Marvel Studios, které taky Disney vlastní. K X-Menům patří také Deadpool, u kterého byla otázka, jak si s ním v Disney pohrají vzhledem k tomu, že je  hrdinou sprostým a brutálním.

 

Ředitel společnosti Disney Bob Iger už naznačil, že postavu a filmy chtějí zachovat ve stejně nekorektním duchu a především pak v nepřístupné verzi. Nyní se objevily spekulace ohledně toho, jak Disney a parta kolem Kevina Feigeho postavu představí v rámci MCU, a zvažovány jsou údajně tři způsoby.

 

První z nich je představit Deadpoola v sólovém filmu, zde však narážíme na zmíněnou měkkost Disneyho produkce, která je výhradně rodinná a drží se na přístupné vlně. Druhou možností je minisérie na nové službě Disney+, která bude spuštěna již letos (spíše nepravděpodobné k finančnímu úspěchu obou Deadpoolových sólovek).

 

Marvel údajně uvažuje o tom, že Deadpoola představí v MCU už ve Spider-Manovi 3

 

Nejzajímavější variantou pak zůstává ta třetí, která říká, že by se postava Deadpoola mohla objevit ve Spider-Manovi 3, který dorazí po Far From Home a o kterém (díky Tomu Hollandovi) víme, že je rozhodně v plánu. Zajímavá varianta je to především proto, že Spider-Man a Deadpool jsou v komiksech zajetí parťáci, kteří patří mezi nejoblíbenější  dvojice a mají dokonce společnou  sérii.

 

Jak již bylo zmíněno, Deadpool by se téměř určitě musel přizpůsobit přístupnosti filmu a to, co dělá postavu tak oblíbenou, což je nekorektní humor a brutalita, by muselo jít stranou.

Ohodnoť článek
31
Zdroj: MCU Cosmic
Foto: Marvel Comics