Diváci, kteří vyjádřili svou nespokojenost nad závěrem Game of Thrones, vkládají velké naděje do knižní předlohy, která není stále dopsaná. Její autor se na svém blogu nedávno opět vyjádřil k tomu, zda bude knižní závěr identický s tím seriálovým.

 

„Jak to všechno skončí? Stejně jako seriál? Jinak? No... ano. A ne. A ano. A ne. A ano. A ne. A ano,“ snažil se nás George zmást svou odpovědí. Z ní si ale můžeme ve zkratce vyvodit, že některé události ze seriálového Game of Thrones budou v knihách opakovat, ale další budou podstatně odlišné.

 

George R. R. Martin potvrdil, že záver knižného Game of Thrones bude odlišný. Niektoré veci sa ale nezmenia

 

Čtenáři předlohy samozřejmě vědí, že mnohé z postav se do seriálové verze nikdy nedostaly, přičemž více hlavních hrdinů v knize nadále žije. Zmiňme například Stannise, který prohlásil, že pokud by v boji proti Boltonům padl, mají na trůn dosadit jeho dceru. Jsme tedy skutečně zvědaví, zda se v knižní verzi dostane do bodu šílenství, kdy nechá Shireen tak jako v seriálu upálit.

 

George potvrdil, že se dozvíme, jak se vyvine příběh Jeyne Poole, Lady Stoneheart, Penny a jejího prasete, Skahaza Shavepate, Arianna Martell, Sera Gerolda Dayna známého jako Darkstar, Victariona Greyjoy (bratr Eurona Greyjoye), Sera Garlana Tyrella či Aegona VI.

Ohodnoť článek
9
Zdroj: georgerrmartin.com
Foto: HBO