Zombie apokalypsu jsme v rámci kinematografie zažili mnohokrát a také v humorné formě na styl Zombielandu. Tentokrát se ale komediálního zombie filmu ujme jeden z nejznámějších režisérů nezávislých filmů jménem Jim Jarmusch.

 

Znát od něj můžeš například akční drama Ghost Dog s Forestem Whitakerem nebo konverzační drama Coffee and Cigarettes s Robertem Benignim, Cate Blanchett či Stevem Buscemim.

 

Do hlavních rolí své příchozí novinky umístil Adama Drivera (s ním v roce 2016 spolupracoval na skvělém dramatu Paterson) známého z nové trilogie Star Wars a milovaného komika Billa Murrayho (který si mimochodem zahrál i v Zombielandu).

 

 

Mladá hollywoodská hvězda Driver a starý dobrý Murray nám v hororové komedii The Dead Don't Die ukáží, jakým způsobem co nejefektivněji zabíjet nemrtvé. Protože však jde o tvorbu Jima Jarmusche, určitě ve snímku kromě takové odlehčené zábavy můžeme čekat i množství zdařilých dialogů podaných režisérovou netradiční formou.

 

Mimo zmíněné dvojky si ve filmu zahrají herci jako Tilda Swinton, Chloë Sevigny, Steve Buscemi, Danny Glover, Selana Gomez, hudebník Iggy Pop či Tom Waits. Film má svou premiéru v USA naplánovanou na 14. června 2019. V Česku budou moci nového Jarmusche diváci vidět 4. července 2019.

 

Zobrazit galerii 5 galeria
Ohodnoť článek
0
Zdroj: collider.com, comingsoon.net
Foto: Focus Features