Pozor, spoilery k Endgame!

 

Když jsme ve filmu poprvé slyšeli větu I Love You 3 000, nemělo to na nás velký emotivní dopad. A ani to mít nemělo. Tato slova od Tonyho dcery směrovaná jemu samotnému fungovala jako milý dětský moment plný lásky. Zaslechli jsme je však i počtvrté (podruhé je zopakoval po Morgan a potřetí zase přednesl Pepper), a to z úst Tonyho na předehraných rozloučení v případě, že by zemřel.

 

Tu ukončil předčasně, protože si uvědomil, že nemá význam se příliš obávat. Věřil, že se vrátí ke své rodině, ale v posledních sekundách nahrávky si uvědomil, že to mohou být jeho poslední slova, která může adresovat své dceři.

 

Najemotívnejšiu vetu z Avengers: Endgame nevymysleli scenáristi, ale Robert Downey Jr.

 

Hologram Tonyho Starka, který vyřkl tato 4 magická slova, přivedl nejednoho diváka k slzám. Šlo o upřímný, nesmírně citlivý a skutečný moment, jakých je v MCU pomálu. Fungoval však dokonale, stejně jako celé uzavření Tonyho příběhu. A ukázalo se, že nejemotivnější slova ve filmu nepocházejí ze rtů scenáristů. Ti prozradili, že by si za ně rádi připsali kredit, ale šlo o malou dokonalost ze strany Roberta Downeyho Jr. Právě on si tuto větu říká se svými dětmi doma a navrhl to i do tohoto filmu.

 

A musíme říci, že udělal velmi dobře. Zdá se tedy, že Tonyho 2 nejpamátnější „hlášky“  nevymysleli scénáristé ani režiséři. Nejúžasnější odpověď Thanosovi vymyslel střihač a emotivní slova mezi Tonym a jeho dcerou zase sám Downey. Stále měl na své filmy v MCU velký dosah a ukazuje se, že ho skvěle využívá.

 

Ohodnoť článek
41
Zdroj: heroichollywood.com