Článek obsahuje spoilery z filmu Avengers: Endgame!

 

Podobně jako v případě Avengers: Infinity War, i po premiéře velkolepého Endgame se na internetu vynořila řada otázek od fanoušků, kteří se dožadují odpovědí. A kdo jiný by měl na ně reagovat než právě režisérské duo bratří Russových? Nejbližší dny a týdny tak budou pro Anthonyho a Joea asi pořádně náročné, neboť jen běhají od rozhovoru k rozhovoru a zásobují nás dodatečnými informacemi.

 

No a v jednom z nedávných rozhovorů přišla řeč i na začátek filmu, když zbytky Avengers navštívily Thanose a popravily ho. Hrdinové ho tam našli díky stopě, kterou zanechal poté, co údajně zničil Infinity Stones. Jak ale později ve filmu prozradila The Ancient One (Tilda Swinton) Bannerovi (Mark Ruffalo), Infinity Stones jsou nezbytné pro tok času. Pokud je to tedy pravda, jak je mohl Thanos zničit?

 

Thanos Infinity Stones

 

Odpověď bratrů je v tomto případě velmi jednoduchá. Nemohl. Thanos totiž Avengerům řekl, že Infinity Stones zmenšil na velikost atomů, což znamená, že stále existují. Byť jen na atomární úrovni. Není možné se jich dotknout ani je používat, ale někde stále existují. Anthony a Joe také dodali, že toto je přesně ten typ otázky, na jaké se ptají sami sebe při vytváření scénářů. Diskutují o nich a hledají možnosti, jak by to mohlo fungovat a dávat smysl.

 

Někdy to vyjde, jindy zase ne. Je však skvělé vědět, že se scénáristé a režiséři svědomitě zabývají příběhem na všech úrovních. Zmenšením Infinity Stones si zároveň do budoucna nechali otevřená dvířka pro případy, kdyby se k nim chtěli ještě někdy vrátit.

Ohodnoť článek
24
Zdroj: slashfilm.com