V rámci jednorázových výplat za poslední období Hollywoodu jednoznačně vévodí populární Ryan Reynolds. Představitel Deadpoola od Netflixu za práci na akční snímku od Michaela Baye Six Underground obdržel rovných 27 milionů dolarů.

 

Z žen se na vrcholu umístila sympatická Emily Blunt. Ta za roli v hororu The Quiet Place získala přibližně 12 až 13 milionů dolarů. V celkovém žebříčku se umístila však na sedmé příčce. První šestku obsadili mužští herci.

 

Výplatná páska Ryna Reynoldsa pokorila aj The Rocka či Roberta Downeyho Jr.

 

Jmenovitě šlo o Dwayna Johnsona se snímkem Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw (20 milionů dolarů), Roberta Downeyho Jr. za film The Voyage of Doctor Dolittle (20 milionů dolarů), Willa Smithe s pokračováním Bad Boys (17 milionů dolarů), Jasona Stathama, který si stejně jako The Rock zahrál v spin-offu Hobbs & Shaw (13 milionů dolarů) a Toma Cruise s dlouho očekávaným Top Gun: Maverick (odhadované rozmezí 12 až 14 milionů dolarů).

 

Netflix svým hvězdám nabízí nejednou lepší výplaty z důvodu, že úspěch konkrétního snímku nijak nezvýší jejich provizi. Specifické smlouvy s velkými filmovými studii však mohou výdělek konkrétního herce klidně i zdvojnásobit. Downey není první, protože jeho výplata za Endgame se zřejmě uskutečnila před tímto sčítáním. Nějaké ty miliony navíc však určitě uvidí, ať už to budou bonusy nebo procenta z tržeb.

 

Zajímavostí je, že slavní herci Leonardo DiCaprio a Brad Pitt za práci na Tarantinově novince Once Upon A Time In Hollywood obdrželi „pouze“ 10 milionů dolarů. Při pracovní zkušenosti s legendárním Tarantinem však není výplata až tak podstatná, no ne? Seznam jednotlivých finančních ohodnoceni za snímky přinesl portál Variety.

Ohodnoť článek
7
Zdroj: variety.com
Foto: 20th Century Fox, IG / Ryan Reynolds