Článek obsahuje spoilery k Avengers: Endgame!

 

Avengers: Endgame je za námi. Kulminace 21 filmů a 11 let napříč 3 fázemi nemohla skončit lépe a fanoušci to také náležitě oslavují. Snímek do konce týdne zřejmě pokoří hranici 2 miliard vydělaných v kinech a následně zamíří na první místo a sesazení Avatara. My mu v tom budeme pekelně držet palce, protože si to Feige, herci a spol. nesmírně zaslouží a také kvůli tomu, že jde o lepší film.

 

My jsme se už z emocionálního sevření konce a celého filmu dostali. Je tak na čase podívat se do budoucnosti a odhadnout, na co všechno se můžeme těšit a jak události Endgame ovlivní budoucí filmy. My jsme ti podobný článek přinesli před měsícem, ale patřilo by se ho aktualizovat. Jednak tu máme další castingové novinky, jednak události Endgame značně ovlivní budoucí projekty.

 

Nejbližším filmem po Spider-Man: Far From Home (ten oficiálně uzavírá 3. Fázi) bude zřejmě Eternals. Ty stvořili Celestials (v MCU je zastupuje například Grandmaster z Thora či Collector z GotG), aby chránili Zemi. Herecký ansámbl zatím (nepotvrzeně) tvoří Angelina Jolie, Kuma Nanjiani či Dong-Seok Ma. Přidat by se k nim ještě měl nějaký homosexuální herec v hlavní roli (ano, Marvel si vybere herce podle sexuální orientace, nikoliv talentu, jen aby potěšil společnost).

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

Následovat by měl asijský superhrdina Schang-Chi. Marvel si chce dát od zaběhnutých hrdinů menší pauzu, což je po Endgame jen a jen dobře. Nebudeme se totiž po pauze moct dočkat, až je znovu uvidíme pohromadě. Nejprve nás tedy zavalí novými sólovkami, origin příběhy a podobně. O Schang-Chim nemáme žádné nové informace, takže tě zase jednou odkážeme na článek zmíněný výše.

 

Další v pořadí bude sólovka Black Widow. Ta je však po událostech Endgame mrtvá. Banner ji nedokázal oživit, a tak se ve filmu zřejmě podíváme na její minulost, origin, případně začátky s Hawkeyem a snad konečně zjistíme, co se to stalo v Budapešti. Velmi by nás potěšila účast Rennerova Clinta Bartona, ale ten údajně dostane vlastní seriál na Disney+. Doufáme však, že se objeví i zde. Více se o plánech na tento film dozvíš zde. Navíc není vyloučeno, že si ve snímku zahraje i Emma Watson. Tím bychom uzavřeli rok 2020.

 

Co bude následovat potom? S jistotou můžeme počítat s pokračováním Doctora Strange a Black Panthera. Mrtví hrdinové jsou oživení, avšak takový Stephen Strange přišel o Time Stone a kromě Barona Morda bude muset čelit i Dormammuovi. Jak to zvládne, je záhada, ale určitě v tom boji nebude sám, jak jsme již viděli na konci Endgame.

 

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

Co se Black Panthera týká, Killmonger s největší pravděpodobností oživený nebude. Mnohem více než na děj se však těšíme na případné herecké obsazení. Kdo by si sakra dnes nechtěl zahrát v Marvelovce, obzvláště v Pantherovi, který má pro USA velký význam? Očekáváme, že ansámbl bude nesmírně nabitý afroamerickými hvězdami.

 

V jednom z těchto filmů se navíc téměř jistě představí Namor the Submariner. Marvelácká odpověď na Aquamana byla teasovaná již v Endgame (podmořské zemětřesení) a také ho zmiňoval režisér Scott Derickson ve spojitosti se Strangem (tweet následně vymazal). Vzhledem k tomu, že ta zemětřesení zaznamenali u pobřeží Afriky, sázíme na Panthera. Strange má záporáků z jedničky až až.

 

Co se týče dopadu Endgame na jejich další dobrodružství, i zde najdeme množství potenciálního materiálu. Wakanda se ukázala světu a ve finálním souboji obětovala hodně svých bojovníků. Svět o její síle již dobře ví a určitě se stane terčem mnoha útoků. Na druhé straně tu máme Strange, který bude muset čelit ještě větší hrozbě a doufat přitom, že se obejde i bez Time Stone.

 

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

V roce 2021 by pak ještě měli dorazit Strážci Galaxie 3. A to společně s Thorem. Očekává se, že Chris Hemsworth prodloužil svou smlouvu a objeví se nejen v čtyřce Thora, ale i v GotG, jelikož na konci Endgame cestoval právě s nimi. Kevin Feige také umiňoval, že se budou v blízké budoucnosti věnovat obéznímu hrdinovi. Zřejmě tím narážel na samotného Thora, kterému se očividně nebude chtít dostat zpět do formy.

 

Přítomnost Thora v MCU nás těší. Ztratit všechny původních Avengery najednou by bylo nejen bolestivé, ale i negativní pro budoucnost MCU. Avengeři složení z výhradně nových hrdinů by zdaleka nepřitáhli takovou pozornost diváků. Je sporné, zda se dočkáme i další Thorovy sólovky, ale myslím, že by to neměl být velký problém. Postava je nadále velmi oblíbená a kdyby ji znovu dokázali spojit s Hulkem a režisérem Taikem Waititim, o zábavu bychom měli postaráno.

 

V případě Guardians nesmíme zapomínat ani na to, že Gamora není tak docela v pořádku. Existuje možnost, že zemřela společně se všemi Thanosovými jednotkami, neboť Tony nemusel vědět, že bojuje za ně. My se spíše přikláníme k možnosti, že to přežila a Star-Lord hledá na monitoru tu svou Gamoru, která ho miluje a pamatuje si události posledních 10 let.

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

Staronová Gamora by tak měla být součástí týmu a bude zajímavé sledovat, jak bude vycházet se zbytkem týmu. Celkem by nás i potěšilo, kdyby Groot konečně vyrostl na dospělou úroveň. Zapomínat nesmíme ani na fakt, že nás v trojce pravděpodobně čeká Adam Warlock. Uvidíme, jestli James Gunn stihne dokončit nové Suicide Squad a hned nato i Strážce. Rozhodně ho čekají náročné dva tři roky.

 

Vzhledem k úspěchu a důležitosti nově postavených postav můžeme jistě počítat s pokračováním pro Spider-Mana a Captain Marvel. Bucky a Sam-Cap dostávají vlastní seriál, takže s jejich společným filmem zatím nepočítáme. Marvel bude chtít, aby si diváci na nového Captain America zvykli, a tak ho v samostatném filmu uvidíme zřejmě až ve Fázi 5.

 

Zapomenout můžeme na další díl Iron Mana. Jeho příběh se uzavřel dokonale a i když bychom chtěli Downeyho v jeho životní roli vidět ještě alespoň jednou, toto přání se nám nesplní. V MCU údajně končí i Gwyneth Paltrow, takže nemůžeme počítat ani s její účastí v brnění. Celkem mě však zajímá budoucnost War Machina. Kdo mu nyní bude vyrábět a vylepšovat obleky? Že by Shuri? Budoucnost MCU bez Iron Mana a geniality Tonyho Starka vypadá fakt bledě. Mimochodem, vlastní film měl dostat i Rhodey, někde v procesu realizace se však zrušil.

 

Ako bude vyzerať MCU po Endgame? Kto bude členom tímu Avengers a ktoré filmy s novými postavami uvidíme?

 

Scénáristé Christopher Markus a Stephen McFeely (Winter Soldier, Civil War, IW a Endgame) nedávno prozradili, že by rádi napsali Moon Knighta, o kterém se mluví už delší dobu. Těžko říci, zda by si vysloužil sólovku nebo seriál na Disney+. Marvel a Feige mají se spuštěním streamovací služby více možností, a tak není vyloučeno, že nám představí zcela nové postavy právě v seriálech.

 

Velkou záhadou je i budoucnost Ant-Mana. Jeho tržby nejsou zdaleka tak velké, jak jsme zvyklí u jiných filmů. Navíc už svůj úkol splnil, když fungoval jako předkrm před Endgame. Všechny marvelovky cílí na minimálně trilogie o svých postavách (zřejmě kromě Black Widow), ale je sporné, zda se Marvelu bude chtít zabývat s Ant-Manem.

 

Jistě, jeho fanouškovská základna po Endgame opět narostla, ale já to spíš vidím na účast v týmovkách, ať už menších nebo větších. Byla by však škoda nevyužít postavu Ghosta z druhé části. Necháme se tedy překvapit.

 

The Rock v MCU a zároveň v DCEU? Všem nám je z jeho videí jasné, že by
chtěl kousek z toho koláče. A upřímně, kdo by se nepodíval na jeho hláškování s Thorem?

 

Avengers 5 – (2024?)

Kdo bude členem týmu Avengers v další velké týmovce? Pravděpodobně Hulk/Professor Banner, Thor, Captain America-Falcon, Winter Soldier, War Machine, Doctor Strange, Black Panther, Spider-Man, Captain Marvel, Ant-Man a Wasp a Shang-Chi. Sporní jsou Wanda a Vision, Strážci Galaxie, Valkyrie a Hawkeye.

 

Ten sice již po Age of Ultron chtěl pověsit luk na hřebík a věnovat se rodině, ale právě hrozba v podobě Thanose ho přinutí bojovat za Zemi, aby už nikdy nemusel přijít o svou rodinu. Příliš bychom ale se spornými hrdiny nepočítali. Záviset bude i na hrozbě, ale mám dojem, že všechny hrdiny uvidíme pohromadě až s Avengers 6.

 

Hodně nám o budoucnosti MCU napoví i Spider-Man: Far From Home. Pomalu se začíná mluvit o tom, že by se mohl odehrávat ještě před Infinity War. To se nám však nezdá, protože režiséři Endgame řekli, že by lidé měli film vidět do konce víkendu. V pondělí totiž podle jejich slov začne spoilerová nálož, a ​​tak nějak to vypadá na nový trailer pro Spideyho. Podle původních zpráv má začít minuty po Endgame. Můžeme tedy čekat, že trailer bude odkazovat právě na události posledních Avengers.

 

 

 

Ohodnoť článek
38
Zdroj: collider.com, indiewire.com, movieweb.com, movieweb.com, movieweb.com