Podle průzkumu Wall Street Journal má jeden ze čtyř Američanů před pohlavním stykem upřednostnit sledování seriálů či filmů prostřednictvím streamovacích služeb. V rámci věkové hranice 18 až 38 let však toto číslo vystoupí až na rovných 36 %.

 

„Jsme hrdí na to, že představujeme součást kulturního zeitgeistu, ale připisování zásluh za desítky let klesající tendenci v rámci sexu je nad naše schopnosti,“ vyjádřil se k věci mluvčí Netflixu s tím, že američtí klienti u Netflixu stráví v průměru 2 hodiny denně.

 

 

Už v roce 2017 ale profesorka psychologie Jean Twenge ze San Diego State University přišla s tvrzením, že streamovací služby jsou propojeny s odmítáním sexu. V minulosti se páry při sledování televize mohly věnovat jeden druhému alespoň během dlouhých reklamních přestávek, u Netflixu se ale šance na intimní poznávání partnerů snížily.

 

Sexuální život lidí ovlivňují samozřejmé různé faktory, a tak nelze z problému vinit pouze streamovací služby. Lidé závislí na různých výdobytcích 21. století však mohou být v určitých směrech omezování i tímto způsobem. A jak to vnímáš ty?

Myslíš si, že závislosť od Netflixu môže mať vplyv na sexuálny život jedincov?
Určite áno
103 hlasů
V určitých prípadoch na tom niečo bude
259 hlasů
Určite nie
141 hlasů
Ohodnoť článek
1
Zdroj: complex.com
Foto: Netflix