Bryon (Jamie Bell) si prožil složité dětství, které ho dovedlo až ke skupině pravicových extremistů vyznávajících nadřazenost bílé rasy. Postupně ale začne na této ideologii vidět mnohá negativa.

 

Ta ho dovedou k tomu, aby své dřívější jednání odčinil tajným bojem proti bývalým přátelům tím, že se stane informátorem, čímž samozřejmě neohrožuje jen sebe, ale také svou partnerku.

 

A jak je již z upoutávky zřejmé, jeho bývalí kolegové ho nenechají z party odejít jen tak snadno. Připravit se tedy můžeš na skutečně tvrdou akci a emotivní příběh o vykoupení podle skutečného života bývalého neonacisty Bryona Widnera.

 

 

Podobnou zápletku jakéhosi „osvícení“ a následné snahy o odchod z radikální skupiny neonacistů či jiných extremistických skupin jsme už viděli několikrát, přičemž nejznámějším příkladem bude asi Kult hákového kříže z roku 1998, kde ztvárnil hlavní postavu amerického neonacisty famózní Edward Norton.

 

Obecně známé filmové téma ale neznamená, že si snímek s působivě vypadajícím Jamiem Bellem nemůžeme vychutnat. Právě naopak. Biografické drama Skin dosud na Roten Tomattoes  obdrželo 7 pozitivních recenzí, které na něm vyzdvihovaly zejména vynikající herecké výkony v čele s údajně špičkovým Jamiem Bellem. Něčemu podobnému bychom určitě dali šanci.

 

O režii filmu se postaral Guy Nattiv, který v roce 2019 za krátkometrážní snímek Skin (ten ale nemá s příběhem tohoto filmu nic společného) získal dokonce Oscara. Premiéru si Nattivův film odbyl během loňského září na Toronto International Film Festival a do amerických kin se dostane 26. července 2019.

Ohodnoť článek
6
Zdroj: indiewire.com
Foto: A24 / DirecTV Cinema