Jak sis určitě všiml, včera nám byly konečně nabídnuty vůbec první oficiální záběry z očekávané Epizody IX, která ponese název Star Wars: The Rise of Skywalker. Teaser společně s titulem filmu byly odhaleny na momentálně probíhající události s názvem Star Wars Celebration v americkém Chicagu. Ta poběží celý víkend a nějakých těch novinek se ještě bezpochyby dočkáme.

 

Vraťme se ale zpět k výše uvedené ukázce. V ní jsme toho sice neviděli mnoho (koneckonců, šlo o teaser), ale odhalené momenty nás pořádně navnadily a okamžitě rozproudily mnoho debat. Zejména návrat Palpatina (Ian McDiarmid) čekal opravdu málokdo. Jím to ale rozhodně nekončí. Co všechno se tedy dalo vyčíst ze samotného teaseru či před ním probíhajícího panelu s režisérem J. J. Abramsem a herci?

 

Celý panel si můžeš pustit zde

 

Abrams na začátek v podstatě potvrdil to, co nám bylo podsouvány už nějakou tu dobu. A tedy, že mezi snímky The Last Jedi a The Rise of Skywalker bude určitý časový skok. O jak dlouhý úsek však půjde, to jsme se už nedozvěděli. Moderátor Stephen Colbert se později zeptal přímo Daisy Ridley, zda její postava Rey měla čas přečíst všechny Lukeovy knihy z planety Ahch-To. No a když už se zdálo, že by z herečky mohla vypadnout nějaká informace o časovém skoku, nakonec neprozradila nic.

 

Režisér ale prozradil, že Star Wars: The Rise of Skywalker bude dobrodružný příběh, který spojí všechny postavy dohromady. Dále dodal, že si díky tomu užijeme mezi hrdiny skvělou dynamiku. Do dění však nějakým způsobem zasáhne i zcela nová postava jménem Jannah ztvárněná Naomi Ackie. Nic konkrétního o ní zatím nevíme, ale už odhalení (obrázek hned pod textem) jejího vzezření ve filmu rozproudilo dohady o jejích možných rodičích, a to konkrétně otci.

 

Star Wars

 

Tím by mohl být klidně Lando Calrissian v podání Billyho Dee Williamse, jehož plášť připomíná právě ten, který má na obrázku Jannah. Navíc Naomi Ackie se na otázku ohledně možného otce Landa vyjádřila velmi vyhýbavě. Jak to tedy dopadne ve filmu, na to si budeme muset ještě počkat. Kromě nové lidské postavy byl ale představen i jeden robotí přírůstek.

 

Jmenuje se D-O, byl inspirován tvarem gumové kachny a jde o kámoše BB-8. Vidět ho můžeš na přiloženém obrázku, ale pokud jsi sledoval včerejší panel, mohl jsi ho vidět i v pohybu. J. J. Abrams pak ještě odhalil příšerku jménem Klawd, přítele Odboje, která bude představena díky Chewiemu. Řeč ale přišla i na zesnulou Carrie Fisher. A jak jsme mohli vidět i v prvních záběrech, Leia se ve filmu opravdu objeví, přičemž všechny snímky budou se skutečnou Fisher.

 

Star Wars

 

Star Wars

 

Ty natočila ještě pro The Force Awakens a Abrams společně s ostatními následně napsali scény přímo pro již natočené záběry s ní, aby mohla být ve filmu a zároveň nemusela být přeobsazena či dodělána počítači. „Každý den mě zasáhne, že už není mezi námi. Je to však velmi surrealistické, protože s ní stále pracujeme. Leia je ve scénách a žije v tomto filmu způsobem, který je pro mě ohromující,“ dodal Abrams.

 

Vrhněme se ale v krátkosti ještě na samotnou ukázku. Ta začíná pohledem na Rey stojící uprostřed pouště. Vypadá být klidná a odhodlaná, takže trénink s Lukem Skywalkerem v The Last Jedi jí evidentně pomohl. Daisy Ridley už v průběhu panelu zmínila, že ji v The Rise of Skywalker uvidíme opět používat Lukeův světelný meč, což se potvrdilo hned v následující scéně v teaser traileru.

 

Star Wars

 

Star Wars

 

Kde se to ale nachází? Někteří fanoušci věří, že jde o planetu Jakku představenou už v The Force Awakens. Klidně však může jít o zcela nové prostředí. V této chvíli to tedy nedokážeme určit přesně. V čem už ale mají příznivci předaleké galaxie poměrně jasno, je záběr na rukavice pilota Prvního řádu, který míří směrem k Rey. Teaser nám sice neodhalí jeho tvář, ale podle všeho se jedná o Kylo Rena (Adam Driver).

 

Star Wars

 

Star Wars

 

Akrobatický kousek Rey nám navíc dává naději, že by zde mohlo dojít k nějakému skvělému souboji. Snad budeme v kinech spokojeni. Záběry nás následně z pouště přenesou na další lokalitu, a to konkrétně na skalnaté území, kde můžeme vidět loď směřující k městu. Už se dokonce objevily teorie o tom, že by mohlo jít o loď rodičů Rey. Podobá se totiž té z The Force Awakens. Krátce nato se však objeví i zmíněný Kylo Ren, kterého už tentokrát vidíme v plné parádě během souboje v zalesněném prostředí.

 

Star Wars

 

Star Wars

 

Star Wars

 

A zdá se, že si do závěrečné konfrontace vezme i svou slavnou helmu, kterou v The Last Jedi zničil. Avizované dobrodružství, které spojí hlavní postavy opět dohromady, potvrdily také následující záběry s Finnem (John Boyega) a Poem (Oscar Isaac), případně ty, kde je s nimi i Rey, C-3PO (Anthony Daniels), Chewie (Joonas Suotamo) , BB-8 či D-O.

 

Star Wars

 

Star Wars

 

Užili jsme si i první pohled na Landa Calrissiana

a jeho návrat na palubu slavného Millennium Falcon

Star Wars

 

Tajemná medaile je podle mnohých právě ta, kterou dostali Luke (Mark Hamill)

a Han (Harrison Ford) na konci Nové naděje. Ruce by mohly patřit Carrie Fisher

Star Wars

 

Poslední záběr z teaseru odhalil pozůstatky Hvězdy Smrti,

které očividně budou hrát v příběhu The Rise of the Skywalker nějakou roli

Star Wars

 

V úplném závěru jsme však dostali ještě Palaptinův smích a odhalení oficiálního názvu. Ten okamžitě vyvolal mnoho debat a otázek, na které ale dostaneme odpovědi asi až v kině. Momentálně tak vůbec netušíme, zda se název vztahuje k Lukeovi, Rey či Kylo Renovi, takže o tom ani nemá smysl příliš diskutovat.

 

Star Wars

 

Nezbývá nám než věřit, že J. J. Abrams a spol. to mají všechno velmi dobře promyšlené a připraví pro nás nezapomenutelný Star Wars zážitek. To zjistíme až 19. prosince 2019, kdy se snímek Star Wars: The Rise of Skywalker dostane i do našich kin. Pokud se o něm chceš  dozvědět ještě více, vstup do tohoto vlákna.

 

Určitě si ale nezapomeň vychutnat ani várku ostatních fotek, které se do článku nevešli

Zobrazit galerii 22 galeria
Se kterou postavou podle tebe souvisí podtitul The Rise of Skywalker?
Luke
130 hlasů
Rey
223 hlasů
Kylo Ren
129 hlasů
Někdo jiný
111 hlasů
Ohodnoť článek
8
Zdroj: indiewire.com, indiewire.com, screencrush.com, movieweb.com