• 18+
CITLIVÝ OBSAH
  • Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
JSEM STARŠÍ 18 LET A CHCI OBSAH ZOBRAZIT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU

Netflix si pro své diváky připravil úchvatný osmidílný seriál s názvem Our Planet, který ale v určitých momentech chytí za srdce i člověka z kamene. Ve druhé části dokumentárního seriálu byly diváci svědkem toho, jak klimatické změny nebezpečným způsobem ovlivňují život zvířat.

 

V tomto konkrétním případě šlo o mrože, kteří se kvůli snížené hladině ledovců nedokázali dostat zpět do moře. Strmé skály byly pro zvířata nezdolnou překážkou. Za snahu o její překonání zaplatili vlastními životy.

 

 

Producentka Sophie Laufner prohlásila, že mroži na strmé skály lezli z důvodu nedostatku mořského ledu. Cesta zpět však nebyla pro jejich nemotorné pohyby stvořená, a tak za své pokusy o slezení zaplatili tragickým pádem a následným úmrtím. Kameraman Jamie McPherson přiznal, že šlo o jeho nejhorší zážitek z natáčení.

 

Susan Crockford z University of Victoria v Kanadě ale pro Telegraph prohlásila, že Netflix pouze zneužívá ekologické motivy k manipulování s diváky. Podle jejího názoru totiž za tragickými pády mrožů může skupina ledních medvědů, pro které tato zvířata představují potravu. Sophie Lanfear však tvrdí, že štáb měl na mrože dobrý výhled a určitě nešlo o případ ohrožení medvědy.

Ohodnoť článek
7
Zdroj: 9gag.com
Foto: Netflix