Warner nám včera slíbil první teaser trailer pro očekávaného Jokera od režiséra Todda Phillipse (The Hangover, War Dogs), který se společně se Scottem Silverem (The Fighter, 8 Mile) postaral i o scénář. A skutečně jsme se ho i dočkali. V redakci jsme z něj nadšení a jsme přesvědčeni, že půjde o výjimečný film a netradiční pohled na Jokera jako takového.

 

Přesně takový přístup tato postava potřebovala a my jsme rádi, že dostává tak mnoho prostoru ve vlastním filmu. A vůbec tu není třeba mít ani toho Batmana. Samotný Joaquin Phoenix se do role doslova vžil a potvrdil to i jeho herecký kolega Marc Maron, jehož role ve filmu je zatím zahalena rouškou tajemství. Už od ohlášení castingu jsme byli z Joaquina nadšení. Jde o výjimečného herce a jsme přesvědčeni, že z jeho výkonu budeme slintat.

 

 

„Je to intimní a odvážný snímek s velmi specifickým rozsahem,“ dodal Maron. Herec se také přiznal, že byl vůči komiksovým a superhrdinským filmům skeptický, ale možnost objevit se ve společných scénách s Joaquinem Phoenixem a Robertem De Nirem si podle svých slov prostě nemohl nechat ujít. De Niro si zahraje populárního moderátora talk show, který bude hrát určitou roli v Arthurově psychologickém pádu a jeho následné přeměně v Jokera.

 

A přestože Maronovu postavu zatím neznáme, podle společných scén s Phoenixem a De Nirem můžeme předpokládat, že bude mít něco společného se zmíněnou talk show. Marc Maron označil De Nira za velmi milého a práci s ním si opravdu pochvaloval, ale s Phoenixem to už bylo trochu složitější. Joaquin totiž zvolil cestu tzv. method acting a během natáčení vystoupil ze své postavy jen zřídka.

 

„Moc jsem s ním nemluvil, protože byl téměř vždy ponořen do role Jokera. Proto jsem si řekl, že ho nebudu obtěžovat. A je to v pořádku. Metody lidí přece musíte respektovat,“ uvedl Maron.

 

Kromě Marona, Phoenixe a De Nira si ve filmu zahraje také Zazie Beetz, Brett Cullen, Frances Conroy či Shea Whigham a jeho premiéra je u nás naplánována na 3. října 2019. Pro další informace klikej sem.

  
Debutový trailer pre Jokera v podaní Joaquina Phoenixa sľubuje tragický príbeh psychicky narušeného muža
Ohodnoť článek
9