Akční snímek Triple Frontier si už při prezentaci první upoutávky získal naši pozornost. Důvodů bylo přesně pět. Jmenovitě šlo o Oscara Isaaca, Charlieho Hunnama, Pedra Pascala, Garretta Hedlunda a Bena Afflecka. O pořádnou dávku testosteronu bylo díky jednotlivým členům týmu jednoduše vystaráno.

 

Oscara Isaaca pravděpodobně znáš z nové trilogie Star Wars a Charlie Hunnam v roce 2017 zazářil ve výborném akčním fantasy Král Artuš: Legenda o meči. Pedro Pascal je hvězdou seriálů Game of Thrones a Narcos, Garrett Hedlund si před dvěma lety zahrál v na Oscara nominovaném dramatu Mudbound, no a Bena Afflecka si snad nemusíme vůbec představovat.

 

Komando Bena Afflecka sa postaralo o množstvo prestrelených hláv a príjemnú lúpežnú drámu (Recenzia)

 

Pětici veteránů se společnými zážitky spojí nebezpečná mise. Jistě to znáš i z jiných filmů. Jeden z party začne své bývalé kolegy a kamarádů přesvědčovat, aby s ním podnikli nebezpečnou akci.

 

Některé z postav samozřejmě váhají, ale nakonec se všichni vrhnou do boje. Cílem tentokrát nebude ochrana vlasti, ale ozbrojená loupež. Vzhledem k tomu, že bývalí veteráni mají svou čest, nechtějí okrást slušné lidi. Jejich terčem je sídlo drogového barona skrývajícího se v lese.

 

Úvodní představovačka hrdinů není ničím výjimečná, ale také tě ani neurazí. Velkým plusem v počáteční pasáži je zejména fakt, že každou z hlavních postav ztvárňuje známá herecká osobnost, a tak si první momenty s nimi jednoduše v klidu užíváš. S příchodem akce je to už mírně problematické.

 

Komando Bena Afflecka sa postaralo o množstvo prestrelených hláv a príjemnú lúpežnú drámu (Recenzia)

 

Samozřejmě jsem nečekal žádnou týmovou přestřelku ve stylu Expendables, ale bojových sekvencí je na dvouhodinovou stopáž popravdě příliš málo. V průběhu děje se proto musíš prostě smířit s tím, že jde spíše o snadnější heist drama s občasnou střelbou či výbuchy, než o smrtonosnou akční žánrovku.

 

Když už ale došlo ke střetu s nepřítelem, promyšlený taktický boj a krvavé „head-shoty“ ve mně vyvolaly pocity, že někdy musím oprášit starý dobrý Counter-Strike. Přibližně ve třech čtvrtinách stopáže však na mě dolehla únava z málo autentických dialogů mezi postavami a zkrátka jsem si musel přiznat, že scénář v tomto ohledu opravdu nestál za moc. Od heist dramatu bych totiž očekával větší hloubku, propracovanější chemii a hlavně vybroušenější dialogy.

 

Závěrečné poselství mi navíc přišlo mírně síle, zbytečně moralizující a klišovité. Navzdory zmíněným negativním stránkám jsem ale toho názoru, že Triple Frontier patří mezi filmy z původní produkce Netflixu, které stojí za pozornost. Milovníci akčňáků si ve snímku s velkou pravděpodobností najdou to své, přičemž podobnou spokojenost by měli hlásit i fanoušci takzvaných „heist movies“.

 Komando Bena Afflecka sa postaralo o množstvo prestrelených hláv a príjemnú lúpežnú drámu (Recenzia)

 

Pokud se dokážeš smířit s tím, že dialogy mezi postavami nejsou žádná sláva, nepůjdeš do filmu s očekáváním obrovského množství akce a neodradí tě ani závěrečný, citově zabalený odkaz, nebudeš mít s Triple Frontier větší problémy a můžeš si přihodit bod navíc. Z mého pohledu to bude za sedm bodů z deseti.

 

Novinka od Netflixu má své kouzlo, které dozajista tvoří zejména ústřední pětka a několik kratších, ale poměrně propracovaných a velmi napínavých akčních scén. Třešničkou na dortu je jeden poměrně nečekaný zvrat, kterým mě tvůrci mile překvapili a věřím, že v tomto ohledu určitě nebudu sám.

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Ohodnoť článek
4
Foto: Netflix