Portál Entertainment Weekly přišel nedávno s informací o délce prvních dvou dílů finální série. Ty by měly trvat 54 minut a 58 minut. Krátce nato ale byla odhalena i délka dalších částí. Třetí díl má být dlouhý 82 minut. Čtvrtá epizoda trvá 78 minut a pátá a šestá pak shodně 80 minut.

 

Společně tedy bude osmá série dlouhá 432 minut, tedy v přepočtu 7 hodin a 12 minut. Minulá série měla pro srovnání při počtu 7 epizod délku 7 hodin a 22 minut a zbývající série trvaly přibližně 9 hodin a 15 minut.

 

První polovina finále se bude délkou podobat tradičním epizody z Game of Thrones, ale od 3. dílu se seriál jednotlivými částmi dotáhne na kratší celovečerní filmy. Dá se to samozřejmě brát i z hlediska, že osmá série neobsahuje šest, ale ve skutečnosti rovnou 7 epizod.

 

 

Dosud nejdelší epizodou Game of Thrones byl díl s názvem The Dragon and the Wolf (závěr sedmé série), který trval 80 minut. Tato délka bude tedy finální sérií překročena.

 

Poslední série bude dále význačná i bitvou, která svou délkou překonává Pána prstenů a útok na Helm's Deep. Konkrétně půjde o The Battle of Winterfell. Epizoda boje nemrtvých proti prvnímu velkému odporu lidstva se natáčela 11 týdnů, a to v noci. Další informace z nové série najdeš zde.

Ohodnoť článek
18
Zdroj: newsweek.com, winteriscoming.net
Foto: HBO