Dlouho očekávaná premiéra první ženské MCU sólovky je za námi. Nedopadla úplně podle našich představ, ale Disney si alespoň zase jednou krásně naplní kapsy. Snímek je totiž obrovským hitem, ale nás dnes bude zajímat hlavně to, jak je napojen na zbytek MCU a podíváme se i na potitulkové scény.

 

Na samotném konci filmu Carol probudí plný rozsah svých schopností a se všemi zamete. Na jednu stranu se ukázala síla této hrdinky, na stranu druhou jsme nemuseli mít o nikoho a nic strach. Zčásti to pramenilo i z faktu, že šlo o prequel, no a zčásti za to může nulové napětí či snaha o osudovost. Někdy v té době spolkne kočka/Flerken Goose i Tesseract (i ty sis při jeho odhalení jemně odfrkl, jako by musely být Infinity Stones zdrojem všeho vzácného v MCU?).

 

Mimochodem, ta nikoho nesnědla. Goose (jméno dostala po Anthonym Edwardsovi z Top Gunu), v komiksech zvaná také Chewie, dokáže ve svém nitru vytvářet dimenze a prostor pro uskladnění čehokoliv, na čem si pochutná. Z hlediska spolknutí Tesseractu to můžeme vnímat jen jako formu dopravy a netřeba za tím hledat nic hlubšího. Tebe může zajímat, jak se v první řadě Tesseract dostal z rukou Howarda Starka (který ho našel v ledu někdy po 2. světové válce, zatímco Cap dřímal o něco déle) do moci Mar-Vella z rasy Kree.

 

Svet Marvelu: Na internet uniklo stretnutie Avengerov z Endgame. Čo znamená a kedy sa odohráva potitulková scéna z Captain Marvel?

 

Na toto bohužel odpověď nikdo z nás nezná, ale dá se předpokládat, že Howard jí ho svěřil s vědomím, že ví, o koho jde. Tesseract byl na Zemi až příliš dlouho a je divné, že ho tam tak dlouho nikdo nemohl najít, nebo ho nehledal vůbec. Zde se můžeme podívat na fakt, proč do ochrany Země nikdy nezasáhl Ancient One (představený v Doctor Strange). Právě nálet a bombardování Accusermi či útok na New York jsou zřejmě nejvhodnější příklady nefunkčního propojení MCU.

 

A teď už k slibovaným potitulkovým scénám. V té druhé Goose „vyplivuje“ Tesseract na stůl Furyho. A to je asi tak vše podstatné, co se v ní stane. Mnohem zajímavější je však ta první. Marvel Studios již tradičně využívá systém 2 potitulkových scén (až na Infinity War), kde jedna nastíní další děj a druhá slouží spíše k pobavení.

 

 

Frame from scene after credits!!!!! from r/MarvelStudiosSpoilers

 

 

Ta dějově významnější sleduje zřejmě úvodní půlhodinu Avengers: Endgame. Potkáváme totiž Black Widow, Captain America, War Machina a Bannera. Hrdinové sledují narůstající počet mrtvých po celém světě, zatímco za nimi přijde Rhodes se zprávou, že Furyho pager přestal vysílat signál. Nikdo z nich netuší, kam byl vyslán, ale všichni si uvědomují, že poslední akt Nicka Furyho nebyl jen tak pro srandu králíků. A tak se snaží obejít nastavení a vyslat signál znovu.

 

To však nebude nutné, protože po rychlé kamerové otočce vidíme, že se Natashina otázka (koho Fury volal) zodpoví sama. My už od potitulkové scény z Infinity War víme, že signál směřoval na druhou stranu vesmíru, a to konkrétně ke Carol Danvers. Ta má dost síly na to, aby Thanose porazila sama o sobě, no a společně s přeživšími hrdiny se jim může podařit to, co nedokázali napoprvé.

 

 

Captain Marvel in post credit scene! from r/MarvelStudiosSpoilers

 

Díky potitulkovej scéně víme, že Captain Marvel nebude žádným velkým esem do finálního boje, ale bude součástí týmu už od začátku. Hodila by se i do záběrů, kde je místy patrné, že v nich chybí jedna postava. Těžko říct, jaké budou její další kroky, ale nepochybně si i ona všimla, že zmizela polovina galaxie. Zároveň můžeme předpokládat, že ona nebude tou, která zachrání Nebulu a Tonyho putujícího vesmírem bez kyslíku, vody a jídla (okej, je to Marvel, pořád to může být úplně jinak).

 

Vzhledem k tomu, že Cap má ve scéně stále svou bradku a všechny snímky z Endgame nám ho ukázaly už oholeného, víme, že potitulková scéna se odehrává na samém počátku. Zřejmě předtím dostaneme krátký brífink o tom, jak se na Zemi žije krátce po Thanosově lusknutím, a tady to začíná být zajímavé. Pokud Captain Marvel dorazí na samém počátku, co hrdinové dělají tak dlouho po jejím příchodu? Cap se stihne oholit a začne chodit na speciální sezení lidí, kteří se nedokáží vyrovnat se ztrátou tolika blízkých a známých.

 

Svet Marvelu: Na internet uniklo stretnutie Avengerov z Endgame. Čo znamená a kedy sa odohráva potitulková scéna z Captain Marvel?

 

Natasha se vydává do Asie vyhledat Hawkeye (jeho Thanos na 99 % připravil o celou rodinu), Thor je kdesi mimo Zemi a Rocket se pravděpodobně také odklidil na domovskou planetu. V případě, že zase jednou nejde o klamné záběry, které mají naši pozornost směřovat nesprávným směrem, se můžeme domnívat mnohé.

 

Této teorii napovídá i setkání Avengerů z Endgame. Scéna se přehrávala na setkání investorů Disney a jeden z nich se prořekl. Co se v ní tedy děje? Záběry začínají pohledem na známou místnost v sídle Avengerů. Vidíme Steva, Natashu, Carol a také Nebulu, která říká, že Thanos se asi po skončení plánu uchýlil na „zahrádku”.

 

Rocket pak hovoří o tom, jak Thanosův čin způsobil na Zemi největší energetický výbuch v její historii. A stejná energie byla v té chvíli zaznamenána i na jiné planetě. Samozřejmě, řeč je o prostoru, do kterého se Thanos uchýlil na samotném konci Infinity War.

 

Svet Marvelu: Na internet uniklo stretnutie Avengerov z Endgame. Čo znamená a kedy sa odohráva potitulková scéna z Captain Marvel?

 

Hrdinové si nejsou jisti, zda druhý náběh na Thanose dopadne jinak než naposledy, kdy všichni dostali pěkně na zadek. V tom se ozve Carol, že rozhodujícím faktorem bude tentokrát ona (že na rozdíl od prvního střetu nebudou mít k dispozici polovinu tehdejších hrdinů už jaksi nikdo neřešil). Stejně tak si Avengeři zřejmě neuvědomují, že Infinity Gauntlet je značně poškozen a ani my nevíme, jestli Thanos stále dokáže použít sílu všech Infinity Stones.

 

Rhodes se ještě Carol ptá, kde byla posledních 20 let, když ji Země tolikrát potřebovala. Na to odpovídá, že planety po celém vesmíru potřebují pomoc hrdinů, ale žádná z nich nemá své Avengery, aby je ochránila. V tom se postaví Thor, přivolá svůj Strombreaker, který profrčí vedle Carolininy hlavy, zatímco ona se ani nepohne.

 

Thor jen suše poznamená, že se mu líbí a následně vidíme hrdiny letící do vesmíru. Rocket už jen humorně varuje ty, kteří ve vesmíru nebyli, aby mu nepozvraceli loď. Tím scéna končí a ty se asi ptáš, proč v ní nebyl Ant-Man a ani Tony.

 

Svet Marvelu: Na internet uniklo stretnutie Avengerov z Endgame. Čo znamená a kedy sa odohráva potitulková scéna z Captain Marvel?

 

Nebula se přeci na Zemi dostala, tak kde sakra trčí Iron Man? Feige by ho nezabil  nedostatečným přísunem kyslíku či vody, to je nám snad všem jasné. Je tedy možné, že je v nemocnici, na vlastní speciální misi nebo prostě již odmítá život hrdiny. Možná už nevěří, že něco dokážou změnit a nechce riskovat život (v případě, že Pepper lusknutí přežila, se k ní nepochybně bude chtít vrátit).

 

A je tu i možnost, že se se Scottem vydali do Quantum Realm hledat odpovědi na otázky, jak změnit to, co Thanos napáchal. Těch možností je skutečně nepočítaně. Velmi jsem však nerozebíral tu teorii, kterou jsem zmiňoval před pár odstavci. Hovoří o tom, že Avengers se vydají porazit Thanose a zvrátit jeho čin s pomocí Captain Marvel.

 

Bohužel, ani tentokrát jim to nevyjde a Thanos je znovu porazí (možná s dalšími novými záporáky, protože se říká, že Thanos na to ve filmu nebude sám). Thanos pravděpodobně nikoho nezabije, protože k tomu nemá důvod. Hrdiny porazí a daruje jim život, jen aby pochopili, že proti němu nemají žádnou šanci.

 

Svet Marvelu: Na internet uniklo stretnutie Avengerov z Endgame. Čo znamená a kedy sa odohráva potitulková scéna z Captain Marvel?

 

Vracejí se tedy na Zemi a snaží se smířit s tím, co se stalo. Cap začíná propadat depresím a Natasha se rozhodne vyhledat svého přítele Clinta, z něhož se stal jakýsi nájemný vrah. Osud vesmíru je zpečetěn, když se v tom před bránou střediska Avengerů objevuje Scott Lang a nepochybně má nějaký plán.

 

Stále nevíme, jakou roli v tom hraje Tony a jak se Scott dostane z Quantum Realm, ale po 2. porážce Thanose se zřejmě hrdinové pustí do alternativního řešení – cestování v čase. To vše je však jen teorie a my si na její potvrzení budeme muset počkat minimálně do dalšího traileru. Ani tam nám však Marvel nemusí prozradit dějové linky Endgame. Co si o tom všem myslíš ty?

 

P. S. – Captain America nakonec není The First Avenger.

 

P. S. 2 – Carol získala své schopnosti podobně jako v komiksech. Po setkání s technologií Kree. Nicméně, skutečně pramení právě z Tesseractu, což jí v boji s Thanosem dává určitou výhodu.

Ohodnoť článek
31
Zdroj: screencrush.com, comicbook.com