Počáteční přípravy pro pokračování Aquaman byly sice oznámeny ještě před samotnou premiérou snímku, ale po obrovském úspěchu v kinech, díky kterému se stal král Atlantidy nejúspěšnějším DC filmem vůbec, už nebylo pochyb o tom, že dvojka určitě bude. Koneckonců, naposledy jsme tě informovali, že studio už na sequelu poctivě maká a režisér James Wan čeká na ten správný scénář.

 

Jak se ale nyní ukázalo, dvojka Aquamana by rozhodně neměla být jedinou komiksovkou z podmořského světa, kterou uvidíme na velkém plátně. Podle magazínu The Hollywood Reporter totiž studio pracuje i na Aquamanově spin-offu s názvem The Trench. Mělo by jít o horor s nižším rozpočtem, přičemž jeho příběh se bude soustředit právě na nebezpečnou rasu zvanou Trench, která v Aquamanově sólovce například napadla Arthura a Meru.

 

Aquaman Spinoff

 

O příběhu nevíme prakticky nic, takže je sporné, zda tyto bytosti budou vlastně představovat hlavní postavy. Klidně se můžeme dočkat příběhu, ve kterém skupinka lidí narazí na jejich království a dojde tak ke konfliktu. Proslýchá se však, že inspirací pro The Trench by měly být kultovní horory spisovatele H. P. Lovecrafta. Ve filmu údajně neuvidíme žádné hlavní postavy z Aquamana.

 

K napsání příběhu byl najat Noah Gardner (asistoval na filmech Mission: Impossible – Ghost Protocol a Super 8) společně s Aidanem Fitzgeraldem (producent kraťasu Revolver a asistent  výroby Beyond Paradise) a o produkci se postará Peter Safran (série The Conjuring) i James Wan. Na další informace si musíme ještě počkat.

Ohodnoť článek
3
Zdroj: screenrant.com