V roce 2016 přišel do kin po dlouhých přípravách animák Zootopia. Disney narazilo na další zlatý důl. Snímek si získal srdce kritiků (vyhrál i Oscara za nejlepší animák) a zamilovali si jej i diváci. Ti nakonec jen v kinech nechali přes miliardu dolarů. O pokračování se začalo mluvit okamžitě, čemuž dopomohla i slova režisérů Byrona Howarda a Riche Moora. Ti tvrdili, že toho z jedničky dost vystřihli a mají nápady, jak vést pokračování.

 

Od premiéry však uběhly již tři roky a Disney o sequelech ani neceklo. A nemění se to ani dnes, přestože důvod k radosti nám poskytl někdo jiný. Jde o herce Tommyho Tiny Listera, který propůjčil svůj hlas Finnickovi, zločineckému parťákovi Nicka Wilda. Těžko říci, zda jsou jeho slova důvěryhodná, ale herci se o takových plánech většinou dozvídají mezi posledními, obzvláště ti vedlejší, které by nebyl problém přeobsadit.

 

Tommy tvrdí, že Disney chystá rovnou dvě další pokračování. Zároveň prozradil, že výroba jedničky vyšla Disney na 240 milionů dolarů (bez nákladů na reklamu), přičemž dvojka by je měla vyjít na 300 milionů dolarů. Také říká, že díky merchandisingu a tržbám z kin a prodeje fyzických nosičů film vydělal 2,6 miliardy. A právě kvůli těmto komentářům je Tommymu těžké věřit.

 

Disney údajne plánuje rovno dve pokračovanie výborného animáku Zootopia!

 

Nejde ani tak o částky samotné jako o fakt, že by o nich lidé v jeho pozici v žádném případě nevěděli. A už vůbec by o nich nemohli mluvit na fanouškovském eventu stovkám lidí. Lister je nepochybně pod NDA, takže si buď vymýšlel, nebo jej čeká nepěkný (možná nejen) finanční trest.

 

Ty tržby ale raději ignorujme a soustřeďme se na přípravy samotného pokračování. Vzhledem k úspěchu jedničky a plánům tvůrců pokračovat v příběhu je jasné, že to pokračování někdy přijde. Otázkou zůstává jen kdy. Pravděpodobně se však premiéry nedočkáme dříve než v roce 2022. Na kvalitu se však čekat vyplatí, ne?

 

Ohodnoť článek
9