Jednou z nejvíce diskutovaných věcí ohledně sci-fi Alita: Battle Angel byly bezpochyby oči hlavní hrdinky, a to už od prvního zveřejněného traileru. V dalších ukázkách však bylo zřejmé, že tvůrci s designem Ality stále pracují a její podoba tak vůbec nemusí být finální.

 

Musím se přiznat, že i mně její vizuál zpočátku překážel a očekával jsem průšvih, ale po dvou návštěvách kina si už Alitu jinak ani neumím představit. Bojový anděl však představoval pouze jeden z mnoha aspektů tohoto velkého a vizuálně fantasticky zpracovaného světa. Koneckonců, špičkové efekty jsme pochválili i v naší spokojené recenzi.

 

Pokud tě tedy zajímá, jak se stal z herečky Rosy Salazar neuvěřitelně propracovaný ženský kyborg, který navíc působí, jako by skutečně existoval, určitě si nenech ujít níže přiložené video od studia 20th Century Fox. V ukázce ze zákulisí se totiž i díky Jamesu Cameronovi a několika pracovníkům na vizuálních efektech dozvíš, co všechno obsahoval motion capture oblek Rosy a jak vlastně samotný proces natáčení probíhal.

 

 

Pokud ti ale nestačí a chceš se na výrobu Ality podívat o něco podrobněji, přikládáme ještě další dvojici videí. V nich byli redaktoři dvou filmových portálů pozváni přímo na Nový Zéland, kde sídlí společnost Weta Digital, která stojí za vizuálem snímku. Ve Wellingtonu se pak mohli seznámit s různými technologiemi využívanými při natáčení prostřednictvím motion capture, a dokonce měli možnost být sami součástí krátké scénky.

 

A to i v přítomnosti režiséra Roberta Rodrigueze, který záběrům dodával tu správnou atmosféru hrou na kytaru. Pokud tě tedy baví žánr sci-fi, jsi fanouškem mangy či pouze hledáš v kině kvalitní film, díky kterému bys mohl na dvě hodinky vypnout, rozhodne zajdi na Alitu. Pokud se totiž máme dočkat pokračování, musí na sebe film nejprve vydělat, k čemuž mu můžeš dopomoci i ty.

 

 

Ohodnoť článek
8
Zdroj: comingsoon.net, syfy.com, joblo.com