Režiséru Peteru Jacksonovi (trilogie Pán prstenů) se tvorba dokumentů očividně zalíbila. Pouze nedávno nám totiž spadla čelist z jeho fantastického projektu They Shall Not Grow Old a on se už upsal dalšímu. Tentokrát se však nepodíváme na hrůzy první světové války, ale do hudebního průmyslu.

 

Jackson totiž zrežíruje dokument o tvorbě posledního studiového alba skupiny The Beatles, tedy Let It Be. Bude přitom čerpat ze 140 hodin audiozáznamů a 55 hodin dosud neviděných studiových záběrů, které kapela natočila při nahrávání alba mezi 2. a 31. lednem 1969. Let It Be bylo pak vydáno po roce a půl, a to konkrétně v květnu 1970, přičemž k rozpadu The Beatles došlo o několik měsíců později.

 

 

Album Let It Be, jakož i stejnojmenný dokument z roku 1970, obsahují nejen titulní oscarový hit, ale i skladby Across the Universe, The Long and Winding Road či Get Back. Samotný Jackson slibuje, že pro fanoušky kapely to bude zážitek, o jakém snili velmi dlouho. „Je to, jako by nás stroj času přenesl zpět do roku 1969, my se posadili do studia a sledovali tyto čtyři přátele při tvorbě skvělé hudby,“ dodal režisér.

 

Oficiální název dokumentu zatím neznáme a momentálně nemáme informace ani o přibližném datu premiéry. Pokud bude tato pocta skupině The Beatles alespoň na úrovni výše zmíněného They Shall Not Grow Old, nemusíme mít žádné obavy a můžeme se pomaličku začít těšit.

Teší ťa, že sa Peter Jackson pustil do ďalšieho dokumentu?
Samozrejme, They Shall Not Grow Old bolo super
147 hlasů
Nie, bol/a by som radšej, ak by natočil niečo iné
41 hlasů
Ohodnoť článek
7
Zdroj: thewrap.com
Foto: 20th Century Fox/ingen uppgift