Islanďan Hafþór Júlíus Björnsson se proslavil rolí v Game of Thrones, ale také svými obdivuhodnými sportovními výkony. V loňském roce se například stal jediným soutěžícím, kterému se v průběhu jednoho roku podařilo vyhrát Arnold Strongman Classic, Europe's Strongest Man a World's Strongest Man.

 

Ve zkratce řečeno, představitel Gregora Clegana, známého jako The Mountain (Hora), je opravdu silným mužem. Jeho nadměrná muskulatura ho ale zřejmě velmi omezuje v rychlých pohybech, a tak dokonce i mocný Björnsson musel při natáčení finále Game of Thrones využít pomoc kaskadéra.

 

Herec potvrdil, že jeho dvojník byl vysoký jako on, ale ne tak svalnatý, díky čemuž samozřejmě zvládal snáze natáčet akční sekvence.

 

 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Hafþór Júlíus Björnsson (@thorbjornsson),

 

„Až do poslední série jsem nikdy neměl kaskadéra. Vždy jsem všechno udělal sám. Ale ve finální sérii, která ještě nebyla v televizi, jsem ho využil,” vyjádřil se pro Mashable představitel Gregora Clegana. Vzhledem k tomu, že by dalšími podrobnostmi mohl spoilerovat, více k tématu nedodal.

 

Každému fanouškovi ale musí v souvislosti s nutností využít kaskadéra přijít na mysl dlouho očekávaný střet s jeho bratrem Sandorem Cleganem, známým jako The Hound.

 

Zda skutečně šlo o takzvaný „Cleganebowl“ sice nevíme, ale pokud se ho nedočkáme v 8. sérii, tak už nikdy. Pravdu se každopádně dozvíme brzy. První epizoda finále na nás bude čekat 14. dubna 2019. Poslední ukázku ke Game of Thrones s odhalením data premiéry si můžeš pustit zde.

Ohodnoť článek
21
Zdroj: ladbible.com, mashable.com
Foto: HBO