Blížící se thriller Glass je pro nás bezpochyby tím nejočekávanějším filmem (minimálně) ledna. Režisér a scenárista M. Night Shyamalan se zdá být opět v parádní formě a trailery zatím vypadají fantasticky, takže v redakci nadšeně polykáme každou informaci, díky které se můžeme na tento projekt těšit ještě o něco více.

 

A pokud se už pokračování snímků Unbreakable a Split také nemůžeš dočkat, tak tě dnešní novinky určitě potěší. Díky promo turné filmu jsme se totiž dozvěděli, že příběh Glass začne 2-3 týdny po skončení Split, James McAvoy si tentokrát zahraje až 20 různých osobností a uvidíme nikdy neviděné záběry, které byly původně natočeny pro Unbreakable.

 

 

Pojďme si ale tyto informace trochu rozebrat. Pokud bude Split a Glass dělit jen pár týdnů, můžeme předpokládat, že úžasná potitulková scéna z prvního jmenovaného snímku je v podstatě odrazovým můstkem přímo do příběhu Glass. I díky ukázkám tak můžeme očekávat, že souboj Davida Dunna (Bruce Willis) s Hordou (McAvoy) dostane prostor již v úvodních minutách filmu.

 

Co se pak samotného Kevina Wendella Crumba (McAvoy) a jeho osobností týče, těch jsme v Split viděli hned několik. Jak ale výše potvrdil sám režisér, Glass jejich nabídne ještě o něco více, a to konkrétně 20. Ukázky navíc odhalily, že se doktorce Ellie Staple (Sarah Paulson) podařilo vyvolat několik Kevinových osobností díky blesku z fotoaparátu.

 

Poslední novinka potěší zejména fanoušky pecky Unbreakable z roku 2000. Shyamalan totiž ve zmíněném rozhovoru prozradil, že Glass bude obsahovat i několik záběrů, které vznikly pro potřeby téměř 2 dekády starého snímku. A přestože v souvislosti s nimi neodhalil nic konkrétního, celkem klidně by mohlo jít o nějaké záběry s Davidem Dunnem (Willis) a Elijahem Pricem (Samuel L. Jackson).

 

Glass

 

Například jakýsi epilog, který se do finálního sestřihu nakonec nedostal, ale v Glass by mohl dokreslit vztah či dynamiku dvojice hlavních postav a zároveň posloužit jako můstek mezi Unbreakable a Glass.

 

Odpověď se dozvíme už 17. ledna, kdy tento očekávaný projekt vstoupí i do našich kin. Pokud se chceš dozvědět více informací o hereckém obsazení či samotném příběhu, vstup do tohoto vlákna Co říkáš na dnešní novinky? Jsi fanouškem filmů Unbreakable a Split? A dojdeš na Glass do kina?

 

 

Ohodnoť článek
6
Zdroj: comicbook.com