To, co jsme předpokládali v našem nedělním Box Office článku, se dnes stalo skutečností a z Aquamana je tak oficiálně nejvýdělečnější film z univerza DCEU. S momentálními tržbami v hodnotě více než 887 milionů dolarů přeskočil dosavadního lídra Batman v Superman: Dawn of Justice (873,6 mil.).

 

Aquaman si svou světovou premiéru odbyl v Číně, kde se mu již během prvních 4 dnů podařilo vydělat více než týmovce Justice League během celého působení v tamních kinech, které trvalo téměř 7 týdnů. Tím se však cesta krále Atlantidy nezastavila. Snímek Jamese Wana (naši recenzi najdeš zde) se totiž už po prvním víkendu na domácí půdě mohla těšit z celosvětového výdělku těsně pod hranicí půl miliardy.

 

 

Aquaman je najúspešnejším filmom z DCEU! Tržbami už pomaly mieri k hranici jednej miliardy

 

Aquaman tedy postupně a poměrně hladce předběhl tržby snímků Justice League (657,9 mil.), Man of Steel (668 mil.), Suicide Squad (746,8 mil.) i Wonder Woman (821,8 mil.). Poslední překážkou v jeho absolutním úspěchu tak zůstávala už jen komiksovka Batman v Superman: Dawn of Justice (873,6). No jak už teď jistě víš, Bruce Wayne a Clark Kent se před pánem všech moří a oceánů nakonec museli sklonit.

 

Režisér James Wan opět potvrdil svou pověst finančně spolehlivého tvůrce a z Aquamana nakonec může být (a pravděpodobně i bude) první DCEU film, který překročí hranici jedné miliardy celosvětově. Je třeba ale dodat, že Aquaman v rámci domácích tržeb oproti ostatním komiksovkám z DCEU poměrně zaostává. S výdělkem přes 238 milionů je v této chvíli pouze před Justice League. Ale to jej asi nemusí až tak trápit.

 

Aquaman je najúspešnejším filmom z DCEU! Tržbami už pomaly mieri k hranici jednej miliardy

 

Navzdory smíšeným kritickým reakcím se snímku výborně daří, za což může vděčit zejména masivní podpoře ze zahraničí, spokojeným divákům a také skutečnosti, že momentálně v kinech nemá žádnou konkurenci. My studiu Warner Bros. samozřejmě gratulujeme a budeme zvědaví, kam to až Aquaman na poli tržeb dotáhne.

Je podľa teba tento úspech zaslúžený?
Určite, Aquaman je najlepším DCEU filmom
456 hlasů
Nie, jeho kvalita tomu nezodpovedá
39 hlasů
Je mi to jedno
101 hlasů
Ohodnoť článek
20
Zdroj: ew.com