V pořadí 91. předávání prestižních Oscarů se pomaličku blíží (25. únor) a každý, koho tento ceremoniál ještě zajímá, má už jistě vytipované i své tajné favority. Samotná Akademie dokonce nedávno zveřejnila seznam předběžných kandidátů několika kategorií (klikej sem) mezi nimiž můžeme najít i Nejlepší vizuální efekty.

 

Mezi favority na zisk samotného Oscara v této kategorii ale nenajdeme komiksovku Aquaman. A tato skutečnost režiséra Jamese Wana nepříjemně překvapila, takže si na sociálních sítích neodpustil ani trochu ostřejší slova. Když mu totiž Kelvin McIlwain, který dohlížel na vizuální efekty, prostřednictvím Facebooku vyjádřil poklonu a radost z možnosti pracovat s ním, Wan mu odpověděl:

 

„Kelvine, ty a tvé oddělení jste neopěvovaní hrdinové tohoto filmu. Skutečnost, že lidé z Akademie zabývající se vizuálními efekty neuznávají nebo neoceňují to, čím jsme my a vy přispěli tomuto filmu a kinematografii, je zku*vená hanba.“

 

Režisér Aquamana je naštvaný, že film nebude nominovaný na Oscara za vizuálne efekty. Označil to za sk*rvenú hanbu

 

McIlwain s ním souhlasil a sám přiznal, že vynechání Aquamana z užšího seznamu kandidátů zaskočilo i jeho. Dodal, že podle něj je výběrový proces nedokonalý a příliš ovlivnitelný. Celou facebookovou komunikaci najdeš na tomto odkazu.

 

Ať už byl tedy Aquaman ignorován zaslouženě nebo ne, režiséra může těšit alespoň skutečnost, že komiksovka momentálně nemá v kinech konkurenci a neohroženě pokračuje ve své spanilé jízdě. Koneckonců, král Atlantidy již předběhl i Venoma a přibližuje se k celosvětovým tržbám v hodnotě 900 milionů dolarů.

Myslíš si, že je absence Aquamana v užší nominaci na Oscara za vizuální efekty v pořádku?
Ne, určitě by tam neměl chybět
1239 hlasů
Ano, filmy na seznamu byly v tomto ohledu lepší
269 hlasů
Ohodnoť článek
51
Zdroj: heroichollywood.com