Disney by nás měl v roce 2020 vzít do světa dobrodružného Jungle Cruise, kde se v hlavních rolích objeví charismatický Dwayne Johnson alias The Rock a sympatická Emily Blunt. Jak již u společnosti Disney bývá zvykem, jen těžko lze čekat R rating akci.

 

Dwayne se tak znovu stane usměvavým klaďasem, který sice nikomu nezláme kosti, ale v případě nebezpečí ochrání své nejbližší. Ve snímku bude muset z pozice lodního kapitána hlídat svou mladší sestru Emily Blunt a bratra Jacka Whitehalla. Společně se do džungle vydají hledat mýtický strom. Ten by měl údajně dokázat vyléčit jakoukoliv nemoc.

 

Přestože se hlavní dvojice ujala přibližně stejně důležitých postav, Dwayne za svou práci od Disney dostane 22 milionů dolarů a Emily pouze 9 milionů dolarů.

 

 

Podobné rozdíly ve vyplácení herců bývají v Hollywoodu sice běžné, ale většinou se takové markantní rozdíly týkají spíše hlavních a vedlejších postav či mimořádně populárních a méně známých herců.

 

Dá se některá z možností aplikovat na ně dva? Oba ve snímku ztvární hlavní role a minimálně vzhledem k poslední herecké role Blunt v hororu Tiché místo a rodinném muzikálu Návrat Mary Poppins nelze hovořit o žádné neznámé tváři. Rozená Britka si dále zahrála například v thrilleru Dívka ve vlaku (2016), v akční snímku Sicario (2015) či v sci-fi Looper (2012).

 

Popularita Johnsona je však mezi celosvětovým publikem určitě větší a snad i kvůli tomu si muselo Disney za známého herce pořádně připlatit. Na druhé straně ale jde přece jen o poměrně rozdílný honorář, což může v očích fanoušků Blunt vyvolat pocit nespravedlivého jednání. A co si o celé situaci myslíš ty?

Príde ti 13 miliónový rozdiel v poriadku?
Áno
1525 hlasů
Nie
1461 hlasů
Ťažko hodnotiť pred zhliadnutím filmu
830 hlasů
Ohodnoť článek
66
Zdroj: movieweb.com
Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures